کد خبر : 14325

لزوم احداث پارک ویژه مددجویان بهزیستی در بوشهر

لزوم احداث پارک ویژه مددجویان بهزیستی در بوشهر

امام‌جمعه بوشهر بر لزوم احداث پارک ویژه مددجویان بهزیستی در این استان تأکید کرد و گفت: خانه سالمندان، شیرخوارگاه‌ها، مراکز نگهداری ایتام و معلولین در استان بوشهر باید یکی از زیباترین ابنیه‌ شهرها باشد.

به گزارش " بوشهر24 "، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در دیدار با مسئولان اداره‌کل بهزیستی استان بوشهر با بیان اینکه برخی از شغل‎های عالم وجود دارای قداست است، اظهار داشت: مددکاری و مدیریت حوزه امداد و بهزیستی یکی از شغل‌های مقدس است، چون جامعه هدف آن مددجویانی هستند که دچار چالش هستند.

وی افزود: سازمان بهزیستی یکی از نهادهای مقدسی است که متکفل رفع چالش‌های زندگی انسان‌هایی می‌شود که به نحوی دچار بحران هستند.

صفایی بوشهری در ادامه با اشاره به یک حدیث از معصومین، ادامه داد: هر کس در رفع چالش زندگی برادران و خواهران مسلمان خود کوشش کند، از همان زمان شروع برای رفع آن چالش، خداوند نیز چالش‌های زندگی او را رفع می‌کند.

* نهادهای هم‌عرض بهزیستی ساماندهی شوند

نماینده مقام معظم رهبری در استان بوشهر تصریح کرد: اثر عالیه مددکاری برای عزیزان تحت پوشش بهزیستی موجب می‌شود که جامعه و خود آن فرد، رفع چالش شود و از آن‌طرف خداوند نیز در جهت امداد به کسانی که متکفل این امر هستند، وارد می‌شود.

صفایی بوشهری گفت: رفع گرفتاری و آوردن لبخند بر روی مددجویان تحت پوشش بهزیستی، باعث می‌شود که خداوند به مددکاران عنایت ویژه کند.

وی بیان داشت: در کنار بهزیستی، نهادهای هم‌عرض وجود دارد که باید ساماندهی شوند و کارهای هم‌عرض به کارهای طولی و ارتقایی تبدیل شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر خاطرنشان کرد: یک نوع پیشگیری، پیشگیری جسمی است که مراکز پزشکی باید طوری برنامه‌ریزی کنند که از معلولیت‌ها، نقص جسم و شرایط عقب ماندی ذهنی جلوگیری کنند.

* کاهش آمار طلاق در استان بوشهر

امام‌جمعه بوشهر گفت: نوع دیگری از پیشگیری، پیشگیری از طلاق است که استان بوشهر طبق آخرین آمار در این زمینه توفیقات خوبی حاصل کرده است.

صفایی بوشهری تصریح کرد: ما باید به درجه‌ای برسیم که آمار طلاق هنوز نیز بسیار بهتر شود و این نیز با آموزش‌های قبل از ازدواج و ایجاد مهارت‌های زندگی برای زوجین و مشاوره‌ها حاصل می‌شود.

نماینده مقام معظم رهبری در استان بوشهر گفت: نقش مشاور در این زمینه بسیار مهم است، اما باید با آموزش آموزه‌های اسلامی همراه باشد چون برخی از مشاورین، خود هدایت به طلاق می‌کنند و به‌جای حل مسئله، صورت‌ مسئله را پاک می‌کنند.

وی با اشاره به توسعه زیرساختی در استان بوشهر، گفت: استان بوشهر یکی از استان‌های فوق‌العاده ضعیف در حوزه زیرساختی در کشور است، مسئله زیرساخت‌ها خیلی مهم است و باید زیرساخت‌ها در استان بوشهر تقویت شوند و توسعه یابند.

* پارک ویژه بهزیستی در بوشهر ساخته شود

نماینده مقام معظم رهبری در استان بوشهر با بیان اینکه پارک ویژه بهزیستی در بوشهر ساخته شود، اظهار داشت: خانه سالمندان، شیرخوارگاه‌ها، مراکز نگهداری ایتام و معلولین در استان بوشهر باید یکی از زیباترین ابنیه‌ شهرها باشد.

صفایی بوشهری اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌ها و معماری متناسب با روحیات مددجویی، نکته بسیار مهمی است و باید بر روی آن کار شود.

وی اضافه کرد: باید در استان بوشهر طوری مدیریت شود که هم کمیته امداد امام خمینی و هم بهزیستی به حداقل مراجعه مددجویی برسند.

نماینده مقام معظم رهبری در استان بوشهر تصریح کرد: مددجویان تحت پوشش نوعاً دچار فقر مالی در ابتدای زندگی هستند در این زمینه باید تدبیر کرد، اما این مسئله تنها در عهده کمیته امام خمینی (ره) یا بهزیستی نیست و نیازمند یک تدبیر ملی است./ فارس

ارسال نظر