کد خبر : 14455

امام جمعه بوشهر: مشکلات آب استان بوشهر حل شود

به گزارش "بوشهر24 "، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در نماز عید فطر بوشهر ضمن تبریک به مناسبت عید سعید فطر اظهار داشت: ماه مبارک رمضان فرصت بسیار خوبی برای ذخیره توشه آخرت بود و امیدوارم که همه ما توانسته باشیم توشه‌ای مناسب برای آخرت خود برداریم.

وی به برگزاری برنامه‌های مختلف در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و ادامه داد: افراد زیادی برای برگزاری این برنامه‌ها در ماه مبارک رمضان تلاش کردند که جا دارد از این زحمات قدردانی ویژه‌ای داشته باشیم.

امام جمعه بوشهر بیان کرد: امیدواریم که با حفظ دستاوردهای ماه مبارک رمضان و عبادت‌ها و راز و نیازهای انجام شده بتوانیم عنایت خداوند را همواره با حفظ احترام عبادت‌های خود داشته باشیم.

مشکلات اشتغال استان حل شود

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم خدمات‌دهی مناسب مسئولان به مردم تاکید کرد و ادامه داد: همه مسئولان باید از دوران مسئولیت خود برای ارائه خدمات باکیفیت و حداکثری به مردم استفاده کنند و کم‌کاری در این زمینه جایز نیست و نباید کوتاهی صورت بگیرد.

آیت‌الله صفایی بوشهری رفع مشکلات مربوط به اشتغال را به عنوان یکی از مهمترین موضوعات در استان بوشهر دانست و ادامه داد: این موضوع مهم باید در دستور کار مسئولان قرار بگیرد و ارائه آموزش‌های شغلی در اولویت باشد.

وی اضافه کرد: رفع مشکلات اقشار مستمند، بیماران خاص، ناشنوایان، نابینان و معلولان نیز از موضوعات مهمی است که باید با برنامه‌ریزی مناسب برای رفع آن تلاش شود.

لزوم رفع موانع ازدواج جوانان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر خواستار تلاش برای رفع مشکلات ازدواج جوانان در سطح استان شد و افزود: مسئولان و مردم و خانواده‌ها باید شرایط ازدواج آسان جوانان را فراهم کنند.

وی یکی از مشکلات مهم در استان بوشهر را مربوط به وضعیت آب دانست و گفت: از همه مسئولان می‌خواهیم که برای رفع مشکلات آب استان بوشهر تلاش ویژه‌ای داشته باشند چرا که یکی از نیازهای ضروری مردم است.

آیت‌الله صفایی بوشهری خواستار توجه ویژه به موضوعات فرهنگی شد و بیان کرد: توسعه و پیشرفت فرهنگی جامعه در همه عرصه‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد و برنامه‌های مختلفی بدین منظور اجرا شود.

بیانیه مشترک هسته‌ای با دقت بررسی شود

وی در بخش دیگری از سخنان خود به توافق ایران و کشورهای ۵+۱ اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از مهمترین اتفاقات جهان طی یک سال اخیر را می‌توان دستیابی به جمع بندی مذاکرات هسته‌ای وین دانست.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه امیدواریم این توافق دستاورد خوبی برای ملت ایران و جهان اسلام داشته باشد، افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نخبگان کشور با دقت بندهای بیانیه مشترک را بررسی و ملاحظه کنند تا توافقی خوب از این فضا حاصل شود./ مهر

ارسال نظر