کد خبر : 1448

سرگردانی خارگ بین نفت و استانداری

سرگردانی خارگ بین نفت و استانداری

بوشهر24: فرماندار بوشهر گفت: اگر بعد از انقلاب سالانه یک طرح خوب در خارگ اجرا می‌شد، الان ما مشکلی نداشتیم اما سرگردانی بین مجموعه نفت و استانداری در این سال‌ها، مشکلاتی را به وجود آورد.

بوشهر24: فرماندار بوشهر گفت: اگر بعد از انقلاب سالانه یک طرح خوب در خارگ اجرا می‌شد، الان ما مشکلی نداشتیم اما سرگردانی بین مجموعه نفت و استانداری در این سال‌ها، مشکلاتی را به وجود آورد.
به گزارش "بوشهر24"، حسن ابراهیمی در جمع خبرنگاران در خارگ اظهار کرد: مصوباتی در سفرهای گذشته در خارگ صورت گرفته است و پروژه‌هایی هنوز به صورت نیمه تمام از سال‌های قبل باقی مانده است که سعی ما بر این است که ابتدا آن‌ها را به پایان برسانیم.

وی افزود: در این زمینه ما اولویت‌بندی کردیم و ابتدا دیدیم اگر مشکل ایاب و ذهاب مردم رفع شود، بسیاری از مشکلات جانبی نیز خود به خود حل خواهد شد و به همین دلیل استاندار به این مسئله ورود پیدا کردند و جلسه ویژه‌ای با حضور تمامی مسئولان مربوطه در این زمینه گذاشتند تا این مشکل برطرف شود و امیدواریم نفت نیز در این زمینه کمک کند.

فرماندار بوشهر عنوان کرد: در بحث اعتبارات استانی، ما خارگ را بخشی از پیکره این استان می‌دانیم که مردم شریفی در آن حضور دارند و حق بهره‌وری از امکانات  مناسب را دارند و همه ادارات موظف هستند در راستای خدمت به مردم گام بردارند و نگاه دولت هم عدالت محوری است و به همین دلیل امکاناتی که در اختیار سایر دستگاه‌ها است می‌توانند در راستای خدمت به مردم استفاده شوند.

وی خاطرنشان کرد: نگاه به خارگ باید منصفانه باشد و مردم نباید بین نفت و شهرستان سرگردان باشند و حتی امکانات دولتی هم باید به کمک مردم خارگ بیایند و بر همین اساس ما بودجه‌ای را به این جزیره اختصاص دادیم که هرچند کم است، اما این بودجه برای شروع است و قطعاً نیاز است تا در تمامی زمینه‌ها نگاه ویژه صورت گیرد و اعتبارات ویژه‌ای اختصاص یابد.

ابراهیمی گفت: نوسازی باید در تمامی قسمت‌های این جزیره صورت گیرد و قابل قبول نیست، حتی برای مدیران نفتی، که در این جزیره مدارس فرسوده باشند و ببینیم که کودکان و جوانان ما در مکانی درس می‌خوانند که خدا نکرده اگر اتفاقی بیفتد، حوادث جبران‌ناپذیری به دنبال خواهد داشت و آن موقع همه مقصر خواهند بود.

وی بیان داشت: مشکل اسناد مالکیت مردم و دیگر مشکلات نیز به موازات در حال پیگیری هستند و روزنه‌هایی را پیدا کردیم و بسیار امیدواریم با تعامل و همکاری آن‌ها را برطرف کنیم و اگر بعد از انقلاب سالانه یک طرح خوب در خارگ  اجرا می‌شد، الان ما مشکلی نداشتیم اما سرگردانی بین نفت و استانداری در این سال‌ها، مشکلاتی را به وجود آورد.

فرماندار بوشهر با اشاره به برنامه‌های آتی ذکر کرد: به حمدالله تقویت زیرساخت‌ها آغاز شده است و ابتدا مشکلات اساسی مردم رفع خواهد شد و تشکر می‌کنیم از امام جمعه خارگ که پیگیری‌های مجدانه‌ای در این زمینه داشتند و در زمینه حل مشکل اسکله نیز قدم‌هایی برداشته شده است.

وی تصریح کرد: امیدواریم اگر مطالباتی در زمینه شهری هست، برای خدمت بیشتر به مردم داده شود و همه در خود این شهر هستند و هم خود و هم خانواده‌های آنان از این امکانات استفاده خواهند کرد و ان‌شاءالله در سفر آینده، به همراه استاندار، در این جزیره حضور پیدا خواهیم کرد./ فارس

ارسال نظر