کد خبر : 146

در پی بالا رفتن قیمت حامل های انرژی؛

سر درگمی مردم و تاکسیرانان بوشهری

سر درگمی مردم و تاکسیرانان بوشهری

بوشهر۲۴: هفته گذشته رییس شورای شهر اعلام کرد که هنوز قیمت های کرایه افزایش پیدا نکرده و ما منتظر تصمیم دولت تدبیریم.

بوشهر24:  هفته گذشته رییس شورای شهر اعلام کرد که هنوز قیمت های کرایه افزایش پیدا نکرده و ما منتظر تصمیم دولت تدبیریم.
به گزارش"بوشهر24"؛  رانندگان ساز خود را بر افزایش قیمت کوک کرده اند و منتظر نمی مانند که کی مسئولین به خود تکانی بدهند و لیست قیمت های جدید را اعلام نمایند.

هر روز قیمت ها را بالا پایین می کنند و صدا از جایی که باید بلند شود بلند نمی شود و فقط ما شاهد سر و صدای مسافر و یا راننده بر سر  گرانی کرایه هستیم.


هفته گذشته رییس شورای شهر اعلام کرد که هنوز قیمت های کرایه افزایش پیدا نکرده و ما منتظر تصمیم دولت تدبیریم، اما رانندگان ساز خود را بر افزایش قیمت کوک کرده اند و منتظر نمی مانند که کی مسئولین به خود تکانی بدهند و لیست قیمت های جدید را اعلام نمایند.

در بسیاری از استان ها که برچسب کرایه بر روی شیشه تاکسی آنها چسبیده نیز مردم شاهد عدم مطابقت آن با درخواست راننده هستند، چه برسد به شهر بوشهر که تا به حال روی این برچسب های کرایه را به خود ندیده است.

 شهرداری و شورای شهر اعلام کرده اند که افزایش قیمت ها از نیمه اردیبهشت ماه شروع می شود ولی رانندگان به این وعده ها دل خوش نکرده و کار خود را می کنند و همچنان پولشان را از مردم مطالبه می کنند. ولی به راستی حق با کدام است؟

حق با مردمی است که می گویند تا اعلام نرخ جدید، کرایه ها نباید افزایش یابد، یا راننده ای که امروز با افزایش قیمت حامل های سوخت مجبور است بنزین را لیتری 1000 تومان استفاده کند و یا حق با مسئولانی است که پشت سر هم جلسه و نشست می گیرند و از تریبون های مختلف اعلام می کنند که تاکسی هایی که کرایه اضافی می گیرند مجرم هستند و باید با آنها برخورد قانونی شود؟

به هر صورت مثل اینکه دیوار کوتاه تر از دیوار رانندگان تاکسی نیست و همه تقصیرها به گردن آنها افتاده است. این در حالی است که هیچ کس در مقابل بی تدبیری مسئولین اجرایی خم به ابرو نمی آورد و آنها را مواخذه ای نمی کند و جای سوال دارد که با وجود افزایش هزینه های روزانه رانندگان تاکسی چرا درآمد آنها نباید روند مناسبی داشته باشد که درآمد و هزینه آنها با هم مطابقت کند؟ این رویه باعث شده است که شائبه عدم تدبیر و مدیریت مسئولان در چنین شرایطی در اذهان عمومی به وجود آید.

شنیده های حکایت از آن دارد که هنوز برچسب های نرخ جدید کرایه از درهای سازمان تاکسی رانی بیرون نیامده ولی گفته شده است که رانندگان باید تا 5 روز دیگر صبر کنند.

 حال رانندگان یا باید از جیب خود مایه بگذارند و یا نگاه های اخم آلود مسافران را تحمل کرده و چند تومانی زیاد تر از آنها بگیرند./گام نیوز

ارسال نظر