کد خبر : 14605

استان بوشهر با کمبود یک‌هزار و ۲۰۰ کلاس روبه‌رو است

 استان بوشهر با کمبود یک‌هزار و ۲۰۰ کلاس روبه‌رو است

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه اکنون ۲ هزار و ۱۳۴ مدرسه در استان بوشهر فعال است، گفت: در این مدارس ۹ هزار و ۲۲۴ کلاس درس فعال است و این در حالی است که استان بوشهر با کمبود یک‌هزار و ۲۰۰ کلاس روبه‌رو است.

به گزارش " بوشهر24 "، ناصر کرمی ظهر امروز در نشست با نماینده ولی‌فقیه دراستان بوشهر نقش مهم و مؤثر آموزش‌ و پرورش در پیشرفت و توسعه مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: آموزش‌ و پرورش می‌تواند زمینه‌سازی توسعه در ابعاد مختلف را ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه باید در آموزش‌ و پرورش کار مبتنی بر علم انجام شود، خاطرنشان کرد: در استان بوشهر برای ایجاد توازن نیروها و همچنین ایجاد زیرساخت‌های مناسب تلاش شده است تا بتوان بهترین خدمت را ارائه داد.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینکه در این استان 196 هزار دانش‌آموز در مهر ماه امسال راهی کلاس‌های درس می‌شوند، تصریح کرد: 14 هزار و 156 فرهنگی در هشت هزار و 513 کلاس درس میزبان دانش‌آموزان استان بوشهر هستند.

کرمی گفت: آموزش و پرورش استان بوشهر در حوزه آموزشی با کمبود نیرو روبه‌رو است و امسال 810 فرهنگی این استان بازنشسته می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در مهرماه امسال 154 کلاس درس افتتاح می‌شود، تصریح کرد: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید 154 کلاس درس جدید در قالب 29 مدرسه در استان بوشهر به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه اکنون  2 هزار و 134 مدرسه در استان بوشهر فعال است، گفت:  در این مدارس 9 هزار و 224 کلاس درس فعال است و این در حالی است که استان بوشهر با کمبود یک‌هزار و 200 کلاس روبه‌رو است.

کرمی با بیان اینکه یک‌هزار و 330 کلاس درس تخریبی در استان بوشهر وجود دارد، بیان کرد: برای جبران کمبود فضای آموزشی، دو نوبته کردن مدارس یکی از سیاست‌های آموزش و پرورش است.

 

وی با اشاره به اینکه جایگاه استان بوشهر در حوزه قبولی کنکور سراسری افزایش می‌یابد، افزود: استان از نظر کیفیت آموزشی دارای جایگاه مطلوبی در قبولی کنکور سراسری نیست که در برنامه‌ای 3 ساله این جایگاه ارتقاء می‌یابد./ تسنیم

ارسال نظر