کد خبر : 14888

گلایه مردم از کلاس های مختلط یک مدرسه در بوشهر

به گزارش " بوشهر24 "، سپاس نوشت؛ بندرگاه یکی از روستاهای شهرستان بوشهر است که در همسایگی بزرگترین نیروگاه اتمی کشور با جمعیتی بالغ بر 2500 نفر قرار دارد.

در این روستا مدرسه ابتدایی به نام بایندر وجود دارد که اهالی بندرگاه از فضای آموزشی آن به شدت گلایه مند هستند و بارها مشکلات مدرسه را به مسولین مربوطه گزارش داده و خواستار پیگیری به جد مسئولین شده اند.

بایندر نام یکی از فرماندهان نیروی دریایی ارتش است که 30 شهریور 1320 در جنگ جهانی دوم در نبرد ایران و انگلیس به شهادت رسید و جالب است بر سردر این مدرسه هیچ اشاره ای به نام شهید یا ناخدا بودن این فرد نشده و بسیاری از دانش آموزان این مدرسه اطلاعی در خصوص نام مدرسه ندارند.

خنسیر یکی از اهالی روستای بندرگاه در گفت و گو با خبرنگار سپاس اظهار داشت: مدرسه بایندر از سال 1347 احداث شده و افراد زیادی در این مدرسه به تحصیل پرداختند که امروز در جامعه ایفای نقش می کنند.

این ساکن روستای بندرگاه با اشاره به اینکه سال ها است مدارس دخترانه و پسرانه در سطح کشور تفکیک شده است، عنوان کرد: کلاس های مدرسه بایندر با تعداد بالغ بر 30نفر و با اختلاط دختر و پسر در حال برگزاری است که این امر نارضایتی اهالی روستا را در پی داشته است.

این شهروند بندرگاهی ضمن اشاره به این که این مدرسه از فضای مناسب آموزشی برخوردار نیست، تصریح کرد: با توجه به این که استان بوشهر دارای آب و هوای گرم و مرطوب است متاسفانه مدرسه بایندر از نعمت آبسرد کن و کولر محروم است و باعث شده بسیاری از خانواده ها هزینه بیشتری را پرداخت و فرزندان خود را در مدارس روستای نیروگاه ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه هزینه های مدرسه توسط اهالی روستا تامین می شود، افزود: عدم توجه مسولین به امکانات آموزشی و ساختمان مدرسه باعث شده است که بسیاری از دانش آموزان از ادامه تحصیل دلسرد شوند و به شغل های کاذب روی آورند.

خنسیر با اشاره به اینکه بارها مردم روستا از مشکلات مدرسه به مسولین گلایه کرده اند، بیان کرد: با توجه به اینکه در دنیای امروز شاهد تکنولوژی هستیم اما مسولین آموزش و پرورش برای ارتقاع سطح آموزشی مدرسه تا کنون هیچ اقدامی نکرده اند.

این شهروند بندرگاهی با اشاره به اینکه معلم های خوب به بندرگاه نمی آیند، اذعان داشت: در هر سال تحصیلی توسط مسولان مدرسه، کلاس های تقویتی با هزینه های بالا برگزار می شود که بسیاری از مردم توان پرداخت این هزینه های اضافی را ندارند.

تعداد دانش آموزان در هر کلاس درس برای تفکیک باید بالای 15 نفر باشد

خلیل راوید دهیار روستای بندرگاه در گفت و گو با خبرنگار سپاس اظهار داشت: دهیاری روستا برای ارتقاع سطح آموزشی مدرسه بایندر تاکنون بالغ بر 15میلیون تومان هزینه کرده است.

دهیار روستای بندرگاه با اشاره به این که کلاس های درسی مدرسه بایندر مختلط برگزار می شود، افزود: از سال گذشته کلاس های پنج به بالا به صورت مختلط دختر و پسر برگزار نمی شود.

راوید با بیان اینکه تعداد دانش آموزان در هر کلاس درس برای تفکیک باید بالای 15 نفر باشد، عنوان کرد: با همکاری مسولین استان سال تحصیلی جدید تمامی مقاطع تحصیلی در مدارس روستای بندرگاه با تفکیک دخترانه و پسرانه و با کیفیتی بهتر از سال های گذشته برگزار خواهد شد.

گزارش: مبین شجاعی مقدم

ارسال نظر