کد خبر : 14999

مسئول اداره آموزش و فرهنگ پلیس راهنمایی و رانندگی بوشهر مطرح کرد؛

توقف بیش از 120 هزار خودرو متخلف در سال 94/ آخرین وضعیت قانون گردش به راست

توقف بیش از 120 هزار خودرو متخلف در سال 94/ آخرین وضعیت قانون گردش به راست

بوشهر24: قانون گردش به راست به خوبی نهادینه شده و راهنمایی و رانندگی کمال تشکر را از رانندگان دارد. با این وجود، راهنمایی و رانندگی با درنظر گرفتن این‌که هنوز افرادی از این قانون اطلاعی ندارند، مسئله‌ی آموزش این قانون را پیگیری می‌کند، اگرچه در صورت بروز تخلف گردش به راست در شرایط خاص رانندگان مشمول جریمه می‌‌شوند و جریمه آن هم همانند جریمه‌ی عبور از چراغ قرمز است که در مرکز استان جریمه‌ای معادل 100 هزار تومان دارد.

بوشهر24: سروان آبادی مسئول اداره آموزش و فرهنگ پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهر گفت: در چهارماهه‌ی ابتدایی سال 94، 126894 خودرو یا موتورسیکلت متوقف و به صورت مستقیم یا غیرمستقیم با آن‌ها درباره‌ی تخلفشان گفت‌و‌گو صورت گرفته است.

به گزارش " بوشهر24 "، آبادی ضمن اشاره به اینکه رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی یک اصل است و همه مردم مکلف به خودمراقبتی هستند، افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی هم در صورت مشاهده‌ی تخلف، شماره پلاک خودرو یا موتور‌سیکلت را یادداشت کرده و اخطاریه 2 برگه‌ای به درب منزل راننده‌ی خاطی فرستاده می‌شود.

وی با بیان اینکه ممکن است تخلفاتی روی بدهد و این تخلفات از چشم پلیس غافل بماند، افزود: با این وجود، در چهارماهه‌ی ابتدایی سال 94، 126894 خودرو یا موتورسیکلت متوقف و به صورت مستقیم یا غیرمستقیم با آن‌ها درباره‌ی تخلفشان گفت‌و‌گو صورت گرفته است.

سرهنگ آبادی در خصوص قانون گردش به راست، ضمن اشاره به استقبال رانندگان و همکاری آن‌ها گفت: این قانون به خوبی نهادینه شده و راهنمایی و رانندگی کمال تشکر را از رانندگان دارد. با این وجود، راهنمایی و رانندگی با درنظر گرفتن این‌که هنوز افرادی از این قانون اطلاعی ندارند، مسئله‌ی آموزش این قانون را پیگیری می‌کند، اگرچه در صورت بروز تخلف گردش به راست در شرایط خاص رانندگان مشمول جریمه می‌‌شوند و جریمه آن هم همانند جریمه‌ی عبور از چراغ قرمز است که در مرکز استان جریمه‌ای معادل 100 هزار تومان دارد.

مسئول اداره آموزش و فرهنگ پلیس راهنمایی و رانندگی استان در مورد مشکل قبض‌های جریمه‌ای که در تاریخ آن اشتباه درج شده یا خط خوردگی دارند و موجب ارجاع دادن به راهنمایی و رانندگی توسط بانک‌ها می شود، ضمن عذر خواهی از این مشکل، بیان کرد: راهنمایی و رانندگی تلاش خود را می‌کند تا این مشکل رفع شود و از اتلاف زمان رانندگان جلوگیری به عمل آید.

آبادی با اشاره به اینکه توقف متعدد خودروهای سنگین در پایانه‌های بار در ورودی شهر ظاهر مناسبی ندارد و همچنین خطرآفرین است، اظهار داشت: این موضوع با سرهنگ پاپری رئیس پلیس راه استان مطرح و نظریه تخصصی پلیس به صورت مکتوب به شهرداری منطقه 2 ارسال و مشخص گردید که آن منطقه حوزه‌ی شهرداری منطقه 2 نیست؛ بلکه حوزه اداره‌ی راه و شهرسازی شهرستان است و موجب شد تا موضوع دوباره به پاپری انتقال داده شود. راهنمایی و رانندگی از طریق اداره‌ی راه پیگیر نصب تابلو توقف ممنوع جهت رفع این مشکل است.

سرهنگ آبادی در پایان با اشاره به موضوع سرعت‌کاه در میدان ورودی شهر کاکی در برنامه پژواک رادیو بوشهر، گفت: هم‌اکنون یک سرعت‌کاه روبه‌روی پارک کودک نصب گردیده و از طریق سروان احمدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان دشتی هم پیگیری شده تا درصورت امکان با بازدید میدانی سرعت‌کاه در محل مناسب نصب شود تا از خطرات احتمالی جلوگیری به عمل آید.

ارسال نظر