کد خبر : 15

صیادان بوشهری خواستار بازنشستگی پیش از موعد

صیادان بوشهری خواستار بازنشستگی پیش از موعد

بوشهر۲۴: مدیرعامل اتحادیه صیادان استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه شغل صیادی جزو مشاغل سخت و زیان‌آور محسوب می‌شود این قشر زحمتکش خواستار بازنشستگی پیش از موعد هستند.

بوشهر۲۴: مدیرعامل اتحادیه صیادان استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه شغل صیادی جزو مشاغل سخت و زیان آور محسوب می شود این قشر زحمتکش خواستار بازنشستگی پیش از موعد هستند.
به گزارش " بوشهر ۲۴" ؛ محمد کارگر ظهر امروز در نشست با استاندار و مسئولان شیلات استان بوشهر، با بیان اینکه عمده شغل مردم استان بوشهر از راه دریا و صید و صیادی است اظهار کرد: استان بوشهر ۷۰۷ کیلومتر مرز دریایی با خلیج فارس دارد که با احتساب جزایر به بیش از ۹۳۶ کیلومتر می رسد و این نشان دهنده جایگاه استان در حوزه دریایی است.

 

محمد کارگر
وی افزود: هم اکنون ۲۵ درصد جمعیت استان به طور مستقیم و غیرمستقیم از صید و صیادی ارتزاق می کنند و باید به این حوزه نگاه ویژه ای شود.

مدیرعامل اتحادیه صیادان استان بوشهر نقش صیادان را در تولید بسیار مهم دانست و تاکید کردک  نقش صیادان در ایجاد اشتغال پایدار و معیشت خانواده ها    بسیار مهم است و نباید این صنف مورد بی مهری قرار گیرد.
نایب رئیس اتحادیه تعاونی صیادان کشور با تقدیر از توجهات ویژه سالاری به جامعه صیادان خاطرنشان کرد: مدیریت ارشد استان با همه توان پیگیر مشکلات صیادان است و این یک نقطه قوت محسوب می شود و امیدوار هستیم با تدبیر مسئولان ارشد استان شاهد افزایش امیدواری در جامعه صیادان باشیم.

کارگر ابراز کرد: کاهش ذخایر دریایی ناشی از اکتشافات و لرزه نگاری، پساب های صنعتی و فاضلاب های خانگی و صنعتی از معضلات اساسی جامعه صیادان است.
وی گفت: قطعات زیادی از نوزادان آبزیان به سبب وجود پساب ها و فاضلاب ها نابود شده اند و تخلفات پی در پی صیادان زیاده خواه نیز مشکلات را دوچندان کرده است.
کارگر خواستار برگزاری نشست مشترک با اتحادیه صیادان چهار استان جنوبی کشور شد و افزود: صیدگاه های این چهار استان مشترک است و برگزاری نشست مشترک و بررسی مشکلات موجود گامی در رفع مشکلات صیادان است.
وی بیان کرد: آلاینده های نفتی نیز مشکلات زیادی در عرصه صید و صیادی ایجاد کرده اند و موجبات تخریب محیط زیست دریایی و اکوسیستم دریایی شده اند که باید مورد بررسی جدی قرار گیرد.
مدیرعامل اتحادیه صیادان استان بوشهر تاکید کرد: صید ترال نیز از مشکلات اساسی صیادان است و افراد صیادنما با این گونه صیدها علاوه بر کاهش ذخایر دریایی، ادوات صیادان را نیز از بین می برند و انتظار داریم با این متخلفان برخورد قاطع شود.
وی خواستار بازنشستگی پیش از موعد صیادان شد و گفت: انتظار داریم با پیگیری های لازم، صیادی جزو مشاغل سخت و زیان آور محسوب شود و صیادان در زمان کوتاه تری بازنشسته شوند.
کارگر خواستار حمایت کارآمد از جامعه صیادان شد وتصریح کرد: استاندار بوشهر فردی بومی و تحصیلکرده است و برای رفع دغدغه اصناف مختلف اهتمام دارد و انتظار داریم مشکلات صیادان نیز با تدبیر شایسته ایشان مرتفع شود.
وی با بیان اینکه ۹۰ درصد جمعیت مناطق هلیله و بندرگاه از طریق صیادی ارتزاق می کنند خواستار تعیین تکلیف وضعیت این دو روستا که همجوار نیروگاه اتمی هستند شد.
در این نشست تعدادی از نمایندگان اتحادیه صیادان شهرستان ها و مناطق مختلف استان بوشهر نیز به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.
منبع: تسنیم

ارسال نظر