کد خبر : 15014

۳۰ هزار نفر آموزش‌های مهارتی را در استان بوشهر فرا می‌گیرند

 ۳۰ هزار نفر آموزش‌های مهارتی را در استان بوشهر فرا می‌گیرند

معاون آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده، ۳۰ هزار نفر آموزش‌های مهارتی را در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر را فرا می‌گیرند.

به گزارش " بوشهر24 "، احمد لیراوی صبح امروز در نشست مسئولان کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر آموزش‌های مهارتی را یکی از ابزارهای مورد نیاز برای توسعه اشتغال دانست و اظهار داشت: آموزش‌های مهارتی یکی از ابزارهای مورد نیاز برای توسعه اشتغال در سطح جامعه محسوب می‌شود و توانمندسازی نیروی انسانی با استفاده از این آموزش‌ها امکان‌پذیر می‌سازد.

معاون آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به اینکه بخش خصوصی با 119 آموزشگاه فعال در سطح استان همگام با مراکز آموزشی دولتی به ارائه خدمات مهارتی مشغول هستند، گفت: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با تعداد 15 مرکز آموزش دولتی، 86 کارگاه ثابت شهری ،11 کارگاه جوار شهری، 15 کارگاه جوار روستایی به کارآموزان آموزش‌های لازم را ارائه می‌دهد.

لیراوی از فعال بودن 63 کارگاه آموزش فنی و حرفه‌ای در دیگر نقاط بوشهر خبرداد و افزود: 2 کارگاه عشایری ،30 کارگاه صنایع بین کارگاهی، 5 کارگاه صنایع ضمن کار، 3 کارگاه صنایع اصناف، 8 کارگاه جوار دانشگاه، 10 کارگاه جوار پادگان و 5 کارگاه زندان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را در خوشه‌های خدمات، صنعت، فرهنگ، هنر و کشاورزی به علاقه‌مندان به فراگیری مهارت آموزش می‌دهند.

وی با بیان اینکه استان بوشهر پایتخت انرژی ایران است، خاطرنشان کرد: به سبب اینکه این استان به لحلظ وجود تاسیسات پارس جنوبی پایتخت انرژی کشور تلقی می‌شود، نیاز به ارتقای سطح مهارتی افراد برای اشتغال در بخش‌های صنعت در آن امری ضروری و مهم است.

معاون آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر بیان کرد: در این راستا مراکز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان همه ساله با تمام توان نسبت به ارائه آموزش‌های مهارتی به متقاضیان اقدام می‌کند.

لیراوی با بیان اینکه مسئله اشتغال دغدغه خاطر همه مسئولان نظام و خانواده‌ها است، بیان کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند بزرگترین نقش را در اشتغال پر ثمر و تامین معیشت آبرومند صاحبان آن و کاهش فقر و پویایی اقتصاد ملی ایفا کند.

   

وی با اشاره به برنامه‌ریزی آموزش مهارتی در استان بوشهر تصریح کرد: سالانه بیش از 30 هزار نفر آموزش‌های مهارتی را در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر فرا می‌گیرند./ تسنیم

ارسال نظر