کد خبر : 15030

طرح کاداستر در اراضی کشاورزی استان بوشهر عملیاتی شد

 طرح کاداستر در اراضی کشاورزی استان بوشهر عملیاتی شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: طرح کاداستر در تمامی اراضی کشاورزی استان بوشهر به‌مساحت ۳۲۰ هزار هکتار عملیاتی شد.

به گزارش " بوشهر24 "، محمدتقی منوچهری با بیان اینکه استان بوشهر در بحران خشکسالی قرار دارد، اظهار داشت: برای مقابله با خشکسالی نیاز به برنامه‌ریزی برای مقابله با پدیده بحران خشکسالی است که در این حوزه اقدامات مهمی در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه استان بوشهر بیشتر خسارت را در حوزه کشاورزی در چند سال بحران خشکسالی دیده است، تصریح کرد: این استان بیشترین خسارت را بر اثر خشکسالی طی سال‎های اخیر متحمل شده که بارش‌های کم باران، کاهش راه‌آورد آب رودخانه‌ها و استفاده از شیوه‌های سنتی آبیاری کشاورزی به‌بحران‌های این استان افزوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح کاداستر در اراضی کشاورزی استان بوشهر افزود: این طرح در 320 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان بوشهر عملیاتی شده است.

منوچهری با بیان اینکه با اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی سنددار می‌شود، بیان کرد: با تکمیل طرح کاداستر اراضی کشاورزی استان بوشهر ظرف سه سال آینده سنددار می‎شوند.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین راه‌های مقابله با پدیده زمین‌خواری تعیین حدود اراضی زمین‌های کشاورزی و مستثنیات است، گفت: ثبت مالکیت اراضی ملی، ایجاد سیستم جامع بانک اطلاعات اراضی ملی، مدیریت بحران و حوادث غیرمترقبه، تهیه نقشه‌های بزرگ مقیاس، مدیریت موثر سرمایه‌گذاری‌های کلان، کاهش مناقشات مربوط به زمین، مدیریت و استفاده بهینه از زمین، مدیریت و نظارت بر بازار زمین و نقل و انتقالات آن از مزایای کاداستر است./ تسنیم

ارسال نظر