کد خبر : 15037

ایجاد کمپ اعتیاد ویژه بانوان در بوشهر ضروری است

به گزارش " بوشهر24 "، فاطمه دهقانی ظهر امروز در دیدار با بانوان عضو شورای اسلامی شهر بوشهر بیان داشت: به‌رغم اینکه 40 درصد اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر را بانوان تشکیل می‏‌دهند، کمیسیونی برای بانوان در شورا نداریم، در صورتی که تشکیل این کمیسیون می‎تواند در آگاه‎سازی، برنامه‎ریزی، ساماندهی، توانمندسازی و پیگیری مطالبات زنان شهر بوشهر بسیار مؤثر باشد.

به گفته وی،‌ کمیسیون بانوان ضمن توجه و تأثیر بر توسعه زیرساخت‎های حوزه بانوان در شهر بوشهر می‎تواند محلی برای اتفاق‌نظر بانوان فعال مدنی به‌منظور پرداختن به نیازهای آموزشی و فرهنگی این قشر در زمینه‎های مختلف باشد و این امر زمینه‎ساز ارتقا بینش و آگاهی بانوان و توانمندسازی آنان خواهد بود.

دهقانی با بیان اینکه بانوان فعال مدنی باید در حوزه طرح و پاسخ به مطالبات بانوان با جدیت بیشتری عمل کنند، یادآور شد: شوراهای اسلامی شهر و روستا ظرفیت بسیار بالایی برای طرح و پیگیری مسائل حوزه بانوان است و همراهی بانوان و حمایت آنان از یکدیگر ضامن تحقق این ظرفیت خواهد بود.

وی با بیان اینکه امور حوزه بانوان را باید خاص و فرا‎تر از مسائل سیاسی ببینیم، اظهار کرد: بانوان به دولت تدبیر و امید و برنامه‎های آن امید بسته‎اند و اهتمام و توجه ویژه مجموعه مدیریت ارشد استان به این حوزه امید بانوان را دوچندان کرده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر گفت: شورای شهر بوشهر ابزارهایی به خدمت بگیرد و برنامه‎هایی داشته باشد که در کنار تقویت سهم حضور بانوان در عرصه‎های مختلف زمینه ارتقا بینش و آگاهی آنان را فراهم کند.

دهقانی با اشاره به‌ضرورت ایجاد کمپ ترک اعتیاد بانوان در شهر بوشهر افزود: با توجه به نگرانی‎هایی که پیرامون اعتیاد بانوان وجود دارد و آسیب‎هایی که حوزه زنان شهرستان بوشهر را تهدید می‎کند، ایجاد کمپ اعتیاد ویژه بانوان در این شهر ضروری است.

وی در رابطه با پارک ویژه بانوان در شهر بوشهر اظهار داشت: اگر قرار است برای بانوان پارکی در شهر بوشهر ساخته شود، محل ایجاد این پارک باید کارشناسی شده و در شأن بانوان بوشهری و تأمین‌کننده بخشی از نیازهای آنان در حوزه‎های تفریحی، فرهنگی و ورزشی باشد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر گفت: برای تغییر نگاه موجود به حوزه بانوان راه طولانی در پیش داریم که باید در این زمینه به فرهنگ‌سازی بیش از گذشته بپردازیم.

وی با بیان اینکه برای ایجاد ضمانت‎های حقوقی برای بانوان باید اتفاق‌نظر داشته باشیم، یادآور شد: باید ببینیم چه سازوکارهایی را برای توانمندسازی بانوان و جلب مشارکت و تقویت حضور آنان در عرصه‎های مختلف به کار بندیم.

مدیرکل بانوان و خانواده استانداری بوشهر در این نشست خواستار اهتمام بیشتر اعضای شورا نسبت به تشکیل کمیسیون بانوان در شورا شد./ فارس

ارسال نظر