کد خبر : 15046

۱۰ درصد بوشهری‌ها تحت پوشش کمیته امداد هستند

۱۰ درصد بوشهری‌ها تحت پوشش کمیته امداد هستند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: ۱۰ درصد بوشهری‌ها تحت پوشش کمیته امداد هستند.

به گزارش " بوشهر24 "، احمد لطفی بعد از ظهر یکشنبه در نشسست با فرمانده انتظامی استان بوشهر به تلاش‌های صورت گرفته برای کاهش آسیبب‌های اجتماعی در استان بوشهر اشاره کرد و اظهار داشت: کمته امداد تلاش ویژه‌ای برای آموزش خانوارهای تحت حمایت برای کاهش آسیب‌ها دارد.

وی از توانمندسازی اقتصادی خانواده‌های تحت پوشش امداد در استان خبر داد و اضافه کرد: تلاش داریم تا با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی، گام‌های محکمی را در راستای توانمندسازی خانوارها برداریم.

لطفی از تهیه و تدوین طرح‌های توجیهی فنی و اقتصادی برای مددجویان کمیته امداد و همچنین ارائه خدمات مشاوره‌ای به این افراد خبر داد و بیان کرد: ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، پیگیری وصول تسهیلات بانکی و نظارت بر طرح‌های اشتغال را به صورت جدی در دستور کار داریم.

وی به اهمیت و جایگاه ویژه اشتغال در کاهش آسیب‌های وارده به خانوارها اشاره کرد و افزود: اشتغال‌زایی و توانمندسازی خانوارها یکی از برنامه‌های مهم کمیته امداد در استان بوشهر است که در قالب طرح‌های مختلفی پیاده‌سازی می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با بیان اینکه ۱۰ درصد بوشهری‌ها تحت پوشش کمیته امداد هستند، تصریح کرد: نیروی انتظامی نیز می‌تواند برنامه‌های مختلف خود را برای کمک به خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد ارائه دهد.

وی ارائه آموزش‌ها و برنامه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را بسیار مهم خواند و افزود: تفاهم‌نامه خوبی بین کمیته امداد و نیروی انتظامی استان بوشهر منعقد شده است که باید برای تحقق مفاد این تفاهم‌نامه تلاش کنیم./ مهر

ارسال نظر