کد خبر : 15051

پایانه مسافربری که فقط ساعت 10 شب باز است

به گزارش " بوشهر24 " به نقل از عصر دیلم، یکی از مهمترین امکانات و امتیازات یک شهر وجود پایانه مسافربری است که نقش بسزایی در رونق بخشی به شهر دارد که متاسفانه شهرستان دیلم و به تبع آن شهر دیلم از این امکانات حداقلی همچون بسیاری دیگر از امتیازات یک محیط شهری محروم است.

یکی از اصلی ترین دغدغه ها و خواسته های به حق مردم دیلم در طول دولت های مختلف احداث و راه اندازی پایانه مسافربری درخور شان بوده است ولی تا کنو این وعده که از زبان بسیاری از مسئولین شنیده شده است هنوز جامه عمل نپوشیده است و مردم همچنان چشم انتظار یک پایانه مسافربری مناسب در این شهرستان هم مرز با استان خوزستان هستند.

خبرنگار ما در این خصوص به سراغ مردم رفته و دیدگاه های آنها را در این خصوص جویا شده است که اقشار مختلف مردم بر این نظر بودند که پایانه مسافربری مناسب باعث منفعت کل شهرستان و بلکه استان می شود.

ماشالله ملاح از معتمدین شهرستان در این خصوص اظهار داشت: تعداد اتوبوس های پایانه فعلی کم است و یک پایانه خوب با خطوط مستقیم به شهرهای پرجمعیت جهت رونق شهرستان مورد نیاز است.

ملاح در ادامه افزود: یک پایانه مسافربری مجهز باعث منفعت تمام شهرستان و بلکه استان می شود.

خدایاریان از کسبه بازار دیلم نیز در این باره به خبرنگار ما گفت: اگر پایانه مسافربری فعال باشد می تواند علاوه بر زمینه جذب گردشگر، توسعه اقتصادی و فرهنگی شهر را فراهم کند و باعث بالا بردن سطح و جایگاه شهرستان در بین شهرهای همجوار شود.

دهدشتی یکی از راننده های تاکسی در شهر دیلم است که با انتقاد از نبود یک پایانه مجهز بیان داشت: احداث یک پایانه مسافربری مجهز باعث گسترش ارتباط با استان های مجاور و ساماندهی و نظارت دقیق بر ناوگان حمل و نقل شود.

موسوی از ملوانان شهرستان نیز در این خصوص عنوان کرد: در حال حاضر پایانه فعلی فقط ساعت 22 باز است چون فقط خط شیراز فعال بوده و ساعت حرکت آن 22 می باشد.

موسوی در ادامه خاطرنشان کرد: وقتی برای تهیه بلیط به پایانه فعلی مراجعه می کنیم، درب آن بسته و کسی پاسخگو نیست و تنها در یک ساعت خاص فعالیت می کند.

طبق تحقیقات عصر دیلم از شهرداری دیلم، درحال حاضر قطعه زمینی به مساحت 4000 متر به بخش خصوصی و خیرین شهرستان جهت احداث پایانه مسافربری در ورودی شهر دیلم از سمت گناوه واگذار شده است.

نماینده شرکت سیر و سفر جنوب در پاسخ به سوال خبرنگار عصر دیلم مبنی بر آخرین وضعیت واگذاری و احداث پایانه جدید، گفت: قطعه زمین مورد نظر در حال ثبت کاربری می باشد و قراردادی بین نماینده شرکت سیر و سفر جنوب مجری اجرا پروژه و شهرداری دیلم امضا شده است.

رضا خواجه در ادامه افزود: طی چندماه آینده احداث پایانه جدید شروع خواهد شد و هم اکنون نیز در حال رایزنی با شرکت های مختلف مسافربری جهت بازکردن خط مستقیم به شهرهای پرجمعیت هستیم.

خواجه در پایان از تلاش های شورای شهر و شهرداری دیلم در خصوص جانمایی زمین و اهدا آن و همین طور از فرماندار شهرستان جهت راه اندازی سریع تر این پایانه تشکر کرد.

ارسال نظر