کد خبر : 15056

احداث پارک بازی و بزرگترین چرخ و فلک کشور در بوشهر

به گزارش " بوشهر24 "، در حالی بوشهر هنوز از داشتن یک شهربازی محروم است که شهرداری پیشنهاد ساخت بزرگترین چرخ و فلک کشور را به شورای شهر ارائه کرده است.

پرکردن اوقات فراغت اقشار مختلف از کودک و خردسال گرفته تا جوانان و بزرگسالان همواره به عنوان یکی از دغدغه‌های مهم مردم، والدین و مسئولان جوامع است.

اجرای برنامه‌های تفریحی و ورزشی و فرهنگی و ... برای پر کردن اوقات فراغت یک رویکرد مقطعی به خود گرفته است و معمولا برنامه‌هایی برای فصل تابستان به صورت موقت تعریف می‌شود و بعد از تابستان نیز رها می‌شود.

ایجاد و راه‌اندازی فضاهای ثابت مانند کتابخانه و شهربازی و . . . می‌تواند گزینه‌های مناسبی برای پر کردن اوقات فراغت افراد با سنین مختلف باشد که در استان بوشهر با کمبودهای زیادی از این نظر روبرو هستیم.

شهربازی به عنوان یکی از خواسته‌های دیرینه مردم بوشهر مطرح بوده است ولی متاسفانه یک شهربازی در شان مردم بوشهر تاکنون راه‌اندازی نشده است و امکانات تفریحی بوشهر به چند پارک بادی در کنار ساحل محدود می‌شود.

در بسیاری از شهرها و به ویژه مراکز استان‌ها شاهد راه‌اندازی مجتمع‌های بزرگ تفریحی و شهربازی‌های متنوع هستیم ولی در بوشهر هنوز هم یک شهربازی راه‌اندازی نشده است تا مردم همچنان چشم‌انتظار مسئولان باشند.

یکی از شهروندان بوشهری به خبرنگار مهر گفت: بچه‌های ما به تفریحات سالم نیاز دارند و باید فضایی داشته باشیم که کودکان و نوجوانان ما بتوانند هیجانات خود را تخلیه کنند ولی این فضا در اختیار ما نیست.

علی زارعی اضافه کرد: در شهر بوشهر هر وقت بخواهیم فرزندان خود را برای بازی به شهر ببریم، تنها گزینه ما همین پارک‌های بادی ساده است و این پارک‌ها برای فرزندان ما تکراری شده است.

وی اضافه کرد: در طول سال چندین بار به دیگر استان‌ها می‌رویم و یکی از برنامه‌های ما استفاده از شهربازی در این شهرها است و امیدواریم مسئولان استان و شهر بوشهر برای ایجاد شهربازی در بوشهر تلاش جدی‌تری داشته باشند.

افراد زیادی در بوشهر هستند که همین دغدغه‌ها را دارند و چشم‌انتظار همت مسئولان برای ایجاد و راه‌اندازی شهربازی در بوشهر هستند.

شهربازی خواسته دیرینه مردم بوشهر

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر نیز در این زمینه به مهر گفت: یکی از خواسته‌ها و آرزوهای دیرینه مردم بوشهر، ساخت و راه‌اندازی شهربازی در این شهر است و ما نیز تلاش می‌کنیم تا به این خواسته مردم جامه عمل بپوشانیم.

زهرا رضایی با اشاره به وعده شهردار بوشهر برای توسعه زیرساخت‌های تفریحی و رفاهی در شهر بوشهر، اضافه کرد: افزایش نشاط و شادابی در جامعه یکی از مهمترین دستاوردهای ساخت شهربازی است و امیدواریم با تلاش شهرداری شاهد ساخت شهربازی مناسبی در شهر بوشهر باشیم.

وی ادامه داد: شهربازی به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری محسوب می‌شود و برای ساخت و راه‌اندازی آن باید شاهد همکاری و تعامل ویژه‌ای باشیم تا زمینه توسعه توریسم در بوشهر بیش از پیش فراهم شود.

این عضو شورای اسلامی شهر بوشهر به استفاده از سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای ساخت شهربازی اشاره کرد و افزود: شهربازی برای سرمایه‌گذار این بخش نیز می‌تواند سودآوری مناسبی داشته باشد.

احداث پارک بازی و بزرگترین چرخ و فلک کشور در بوشهر

شهردار بوشهر نیز در این زمینه اظهار داشت: تلاش ویژه‌ای برای توسعه بوشهر در ابعاد مختلف داریم و برنامه‌های بسیار خوبی داریم که یکی از این برنامه‌ها مربوط به توسعه زیرساخت‌های تفریحی و توریستی در مرکز استان است.

غلامعلی میگلی‌نژاد با اشاره به پیشنهاد شهرداری برای ساخت پارک بازی و بزرگترین چرخ و فلک کشور در بوشهر به شورای شهر، اضافه کرد: با تعامل و همکاری مطلوبی که بین شورای شهر و شهرداری وجود دارد، امیدواریم شاهد تحقق این مهم باشیم.

وی با بیان اینکه احداث پروژه‌های تفریحی در مرکز استان نشاط و امید به زندگی را در بین مردم بوشهر افزایش می‌دهد، افزود: از طرح‌‌های توریستی با سرمایه گذاری بخش خصوصی حمایت جدی و کاملی خواهیم داشت.

شهردار بوشهر تصریح کرد: تلاش داریم تا بوشهر را به گونه‌ای بسازیم که افرادی که برای تفریح و گردش به بوشهر می‌آیند از حضور در این شهر لذت ببرند و شاهد افزایش دفعات و زمان حضور گردشگران در بوشهر باشیم.

نقش شهربازی در کاهش آسیب‌ها

یکی از مهمترین راهکارهای ایجاد شهربازی در بوشهر، استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی است که باید جذابیت‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاران برای ساخت شهربازی در بوشهر فراهم شود تا در آینده نزدیک شاهد تحقق این خواسته دیرینه مردم باشیم.

شهربازی در خالی‌کردن هیجانات جوانان و نوجوانان نقش بسیار مهمی دارد و ساخت و راه‌اندازی آن باعث می‌شود تا اوقات فراغت جوانان به بطالت نگذرد و این موضوع باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز خواهد شد.

ارسال نظر