کد خبر : 15057

نخستین طرح آب‌ شیرین‌کن استان بوشهر به‌بهره‌برداری می‌رسد

 نخستین طرح آب‌ شیرین‌کن استان بوشهر به‌بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: دو طرح آب شیرین‌کن در شهرهای بوشهر و کنگان در حال اجرا است که نخستین طرح آب شیرین‌کن در ماه‌های آینده وارد مدار می‌شود.

به گزارش " بوشهر24 "، کی‌قباد یاکیده صبح امروز در نشست بررسی وضعیت آب آشامیدنی استان بوشهر با بیان اینکه اکنون در شبانه‌روز 300 هزار متر مکعب آب از استان‌‌های هم‌جوار به استان بوشهر منتقل می‌شود، اظهار داشت: هر چند از نظر استانداردهای ملی در میزان آب ورودی به این استان کمبودی نیست، ولی شرائط مصرف به‌گونه‌ای است که نوبت‌بندی آب در بیشتر نقاط شهری برقرار است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در استان بوشهر افزود: دریا یک ظرفیت بسیار مهم این استان در تولید آب آشامیدنی است که بر اساس طرح‌های انجام شده تا سه سال آینده روزانه 120 هزار متر مکعب به‌ظرفیت آب این استان از طریق آب شیرین‌کن افزوده می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اینکه دو طرح آب شیرین‌کن در دست اجرا است، بیان کرد: طرح آب‌ شیرین‌کن کنگان با ظرفیت 10 متر مکعب در شبانه‌روز دارای پیشرفت مطلوبی است که براساس برنامه‌ریزی انجام شده تا قبل از زمستان امسال وارد مدار تولید می‌شود.

یاکیده با اشاره به اینکه مجری طرح آب شیرین‌کن کنگان بخش خصوصی است، افزود: این طرح که براساس استانداردهای ملی اجرا شده است، مجری آن 420 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌کند که آب تولیدی این طرح توسط دولت به‌صورت تضمینی خریداری و در اختیار مشترکان قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه دولت 15 برابر قیمت خرید آب تاسیسات یاد شده یارانه پرداخت می‌کند، گفت: آب تولیدی آب شیرین‌کن‌ها هر متر مکعب 50 هزار ریال خریداری می‌شود که به‌طور متوسط به قیمت هر متر مکعب 3 هزار و 900 ریال در اختیار مشترکان آب استان بوشهر قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تاکید بر مصرف بهینه آب توسط مشترکان آب استان بوشهر افزود: طرح دوم آب شیرین‌‌کن در شهر بوشهر توسط بخش خصوصی اجرایی شده که اکنون 37 درصد پیشرفت ساخت دارد.

یاکیده ظرفیت این تاسیسات را 10 هزار متر مکعب در شبانه‌روز اعلام کرد و افزود: عملیات هیدروگرافی آب دریا برای آبگیری در اجرای طرح یاد شده انجام شده است و پیش‌بینی می‌شود اوائل سال 1395 وارد مدار تولید شود./ تسنیم

ارسال نظر