کد خبر : 15058

حضور کوهنوردان بوشهری در صعود سراسری بسیج به قله دماوند

به گزارش " بوشهر24 "، محمدرضا توانا در گفت‌وگو با فارس در بوشهر اظهار داشت: سه نفر از کوهنوردان بوشهری به همراه 100 کوهنورد بسیجی به قله دماوند اعزام شدند.

وی ادامه داد: سه نفر از کوهنوردان  هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان بوشهر در صعود سراسری 100 نفری از کوهنوردان بسیجی منتخب سراسر کشور به قله 5 هزار و 671 متری دماوند که از روز گذشته آغازشده است و تا پایان امروز ادامه دارد حضور یافته‌اند.

توانا گفت: این صعود سراسری بسیج به‌عنوان گرامیداشت یاد و خاطره شهدای غواص عملیات کربلای 4 نام‌گذاری شده است.

محمد ماندگار، ارسلان جوکار و محمدرضا محمودنژاد از استان بوشهر اعزام‌شده‌اند و در جمع 100 نفری کوهنوردان بسیجی سراسر کشور حضور دارند.

دبیر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان بوشهر یادآور شد: 51 نفر از کوهنوردان منتخب گروه‌های کوهنوردی شهرستان بوشهر، قله قاش مستان بلندترین قله رشته‌کوه زاگرس در بین قلل دنا  به ارتفاع 4 و 435 متر واقع در شهرستان دنا، استان کهگیلویه و بویراحمد را صعود کردند.

توانا گفت: سرپرستی این برنامه بر عهده گلستانی بوده است و جمشید بختیاری مسئول کمیته کوهنوردی شهرستان و حبیب‌الله آتشی مسئول کمیته امداد و نجات و خانم نبوی نایب‌رئیس هیئت به‌اتفاق محمدحسین بکمی ریاست هیئت شهرستان بوشهر را بر عهده داشتند.

وی اضافه کرد: این برنامه با حضور 51 نفر از گروه‌های کوهنوردی نیروگاه اتمی، گروه کوهنوردی ببرمی، انجمن کوهنوردی دانشگاه خلیج‌فارس و گروه کوهنوردی نرگس انجام شد.

ارسال نظر