کد خبر : 15269

نجات ملوانان لنج باری غرق شده در آبهای بندر گناوه

بوشهر24: رییس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: با کمک شناور ناجی 9 و یدکش تندیس 11 ملوانان موتور لنج باری غرق شده در آبهای خلیج فارس در نزدیکی بندر گناوه از مرگ حتمی نجات یافتند.

به گزارش " بوشهر24 "، روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر روز چهارشنبه به نقل از حسین طالب نژاد افزود: در پی اعلام اضطرار موتور لنج باری که در مسیر دبی - آبادان در تردد بود با مرکز فرعی جستجو و نجات دریایی خارگ مبنی بر آبگرفتگی و احتمال غرق شدن شناور، بلافاصله هماهنگی لازم انجام گرفت و شناور ناجی 9 به منطقه اعزام شد.

وی با اشاره به این که پیام اضطرار مبنی بر امداد رسانی به لنج حادثه دیده روی کانال VHF-CH16 به طور متناوب پخش شد اضافه کرد: به دلیل شرایط اضطراری موتور لنج یادشده، یدکش تندیس 11 که در منطقه حضور داشت به موقعیت اعزام و با رسیدن بموقع این یدکش خدمه لنج حادثه دیده از غرق شدن نجات یافته و تحویل شناور ناجی 9 شدند.

رییس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بیان کرد: ملوانان نجات یافته، توسط شناور عملیاتی ناجی 9 به ندر گناوه اعزام و دراسکله این بندر به مقام های مسوول تحویل شدند.

وی گفت: این موتور لنج باری به دلیل آبگرفتگی شدید در همان موقعیت غرق شد.

ارسال نظر