کد خبر : 15270

جمیری: بی اعتمادی برخی صیادان نسبت به اجرای طرح دریابست

به گزارش " بوشهر24 "، نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان این که برخی از صیادان از ایجاد محدودیت هایی در صید با اجرای طرح دریابست گلایه دارند به سوک گفت: این صیادان به واسطه این که تمام مخارج زندگی شان به واسطه صید ماهی و میگو تامین می شود و به طور مستقیم و غیرمستقیم افراد زیادی از این طریق امرار معاش می کنند از مدت زمان اجرای طرح دریا بست گلایه دارند.

عبدالکریم جمیری افزود: اداره شیلات بوشهر باید با یک برنامه جامع، تعادل و توازنی را در همه مناطق نسبت به صید ماهی و میگو برقرار کند و با صید های غیرمجاز برخورد نماید.

این نماینده مجلس با اشاره به بی اعتمادی برخی از صیادان نسبت به اجرای طرح دریابست اظهار داشت: اگر صیادان احساس کنند که همزمان با اجرای طرح دریابست، صیادان غیرمجاز به صید نمی پردازند، اجرای طرح دریابست را بهتر می پذیرند.

وی اعطای تسهیلات به صیادان توسط دستگاه های اجرایی ذی ربط همچون در اختیار قرار دادن سوخت در زمان مناسب به لنج ها و جلوگیری از معطلی آنها را از جمله اقدامات موثر در رفع مشکلات صیادان ذکر کرد.

اثرات آلاینده های نفتی بر زیستگاه میگو

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به کاهش 27 درصدی صید میگوی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به دلایل مختلف مقطعی و زیست محیطی آن اشاره کرد و گفت: نوع دمای هوا ، وزش باد و برخی مسائل دیگر می تواند نسبت به جابه جایی آبزیان اثر گذار باشد.

به گفته وی، ریختن آلاینده ها و آلودگی های زیست محیطی به دریا زیستگاه این آبزیان را به خطر می اندازد و امکان تکثیر و ماندگاری آبزیان در مکان هایی را که امکان صید وجود دارد کاهش می دهد.

وی با اشاره به این که گاهی اوقات برخی از اطلاعات کارشناسی برای رسیدن به اهداف صنعتی، به صورت صحیح در اختیار مردم قرار نمی گیرد، از سازمان حفاظت محیط زیست و مرکز تحقیقات شیلات کشور درخواست کرد با انجام مطالعات کارشناسی روی صنایع آلاینده دریا، از وارد شدن آسیب های جدی بر آبزیان دریایی در آینده جلوگیری شود.

ارسال نظر