کد خبر : 15276

شهادت 5 عضو بسیج در درگیری با پژاک

به گزارش " بوشهر24 "، 5 عضو بسیج در درگیری با گروه مسلح پژاک در منطقه کامیاران در غرب ایران به شهادت رسیدند.

به گزارش عصرایران، این موضوع را معاون فرمانده سپاه استان کردستان اعلام کرده است.

شهر کامیاران واقع در استان کردستان در 65 کیلومتری جنوب سنندج قرار دارد.

ایرنا نوشت: سرهنگ ابراهیم حسینی معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان روز چهارشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان در سنندج افزود: پژاک با این اقدام کور، انتقام از دست دادن مقر اصلی خود در مرز را از نیروهای بسیجی گرفت.

وی با بیان اینکه گروهک پژاک اخیرا مقری در شمال غرب کشور داشت و بارها به آنان هشدار داده شد که مقر را در نواری مرزی جمهوری اسلامی ایران تخلیه کنند گفت: اما پژاک به این هشدار توجهی نکرد و امتناع ورزید.

او گفت: در عملیاتی موفقیت آمیز این مقر به تصرف نیروهای خودی درآمد و این عملیات و تصرف مقر برای گروهک پژاک کار سختی بود و ما می دانستیم که در عملیاتی تاکتیکی انتقام این اقدام ما را می گیرند.

معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان با بیان اینکه پژاک با از دست دادن مقر خود در شمال غرب کشور و متضرر شدن از این ناحیه به دنبال انتقام بود گفت: شامگاه سه شنبه درگیری سختی در منطقه کامیاران میان نیروهای پژاک و بسیجیان روی داد و تعدادی از همرزمان ما شهید شدند.

گروه مسلح پژاک یکی از شاخه های گروه پ ک ک است.

 

پیکر مطهر 5 شهید بسیجی در کامیاران سنندج تشییع شد

آیین تشییع پیکر مطهر پنج شهید بسیجی که شب گذشته در درگیری با عوامل ضد انقلاب در منطقه شاهو شهرستان کامیاران به شهادت رسیدند عصر چهارشنبه و با حضور گسترده مردم و مسوولان ولایت مدار کامیاران برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مراسم تشییع پیکر مطهر شهیدان پیمان ویسی، زانیار صحرایی، غلام رحمانی، میلاد درخشان و آرش نصیری 5 شهید راه برقراری امنیت پایدار کردستان عصر امروز از مقابل ستاد سپاه شهرستان کامیاران تا گلزار شهدای این شهر برگزار شد.

هر پنج شهید این عملیات ناجوانمردانه بومی شهرستان کامیاران هستند.

ارسال نظر