کد خبر : 15319

مهم‌ترین عامل مرگ و میر در کنگان

به گزارش " بوشهر24 "، عباس جمشیدی دوشنبه شب در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان کنگان اظهار داشت: اسلام تاکید بسیار زیادی بر توجه به سلامت و بهداشت دارد و این امر نشان دهنده اهمیت این موضوع است.

وی افزود: رسیدگی به مشکلات و معضلات درمانی و بهداشتی مردم باید مورد توجه و تاکید بیشتری قرار گیرد تا شاهد رضایتمندی مردم باشیم.

فرماندار کنگان با اشاره به برگزاری پروژه قلب سالم در کنگان خاطرنشان کرد: استقبال از اجرای پروژه قلب سالم درشهر کنگان بیش از حد انتظار خواهد بود و به نظر می‌رسد مردم استقبال خوبی از این طرح داشته باشند.

جمشیدی به عوامل مرگ و میر در کنگان اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به تغییر روند بیماری‌ها از واگیر به غیرواگیر، اختلالات قلبی و عروقی به عنوان نخستین عامل مرگ و میر در افراد شناخته شده است.

وی نوع تغذیه، کم تحرکی و استعمال دخانیات را از علل اصلی ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی بر شمرد و اظهار داشت: دو طرح پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان و پروژه قلب سالم به عنوان اولویت اصلی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سال 94 است که مورد حمایت و تأکید استاندار بوشهر نیز قرار دارد.

فرماندار کنگان بیان کرد: افزایش اعتبارات حوزه سلامت به منظور رضایتمندی جامعه هدف مورد تاکید است و امیدواریم خدمات درمانی در این شهرستان بهبود یابد./ فارس

ارسال نظر