کد خبر : 15490

گامی در جهت کنترل و کاهش طلاق در استان بوشهر؛

مرکز مشاوره تخصصی خانواده در بوشهر افتتاح شد

مرکز مشاوره تخصصی خانواده «مهر» پیش از ظهر امروز با حضور آیت‌الله صفایی بوشهری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر افتتاح شد.

آیت‌الله صفایی بوشهری در این مراسم گفت: با توجه به آمار بالای طلاق در استان، نیاز بود کنترل‌هایی صورت بگیرد و این مرکز هم بر همین مبنی طراحی ‌شده است.
وی افزود: بانوان دانشگاهی و حوزوی، نگاه قرآنی و دینی نسبت به مقوله بانوان جامعه داشته باشند، محبت و صمیمیت در خانواده‌ها نتیجه این‌گونه فعالیت‌ها است.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر اظهار داشت: انشاء‌الله با ایجاد مراکز تخصصی مشاوره خانواده در سطح استان، شاهد کاهش چشمگیری در آمار طلاق باشیم.
در ادامه این مراسم سمیرا خرم‌آبادی از مشاوران این مرکز گفت: این مرکز، تقریباً با تمام مراکز مشاوره در سطح استان بوشهر متفاوت است که یکی از این تفاوت‌ها این است که تخصصی خانواده است و از بهترین روانشناسان دانشگاهی در سطح استان استفاده‌ شده است.
خرم‌آبادی افزود: از دیگر تفاوت‌های این مرکز، مجهز بودن به اتاق خانواده‌درمانی و اتاق ویژه کودک است.
این مشاور خانواده با اشاره به راه‌اندازی واحد پژوهشی این مرکز مشاوره، بیان داشت: با ایجاد واحد پژوهشی این مرکز مشاوره، کارشناسان و مشاوران به ‌صورت هفتگی و ماهانه، جلسات تجزیه ‌و تحلیل آسیب‌ها و راهکارها و جمع‌بندی اطلاعات مراجعان انجام می‌شود که بر همین مبنا دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی عمومی جهت بالا بردن سطح دانش روانشناسی و دیگر موضوعات مرتبط برگزار می‌شود.
 براساس این گزارش، در این مرکز مشاوره خدماتی از قبیل مشاوره فردی، مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده، تعارضات زناشویی، شکست عاطفی، اختلالات جنسی، فرزند پروری و اختلالات رفتاری کودکان ارائه می شود.

جهت تماس با مرکز مشاوره تخصصی خانواده "مهر" می توانید با شماره تلفن های 09036102292 و 07733534863 تماس حاصل فرمایید و یا به آدرس بوشهر، خیابان عاشوری، کوچه هتل یاس، بلوک 4 مراجعه کنید.

 

ارسال نظر