کد خبر : 15559

پذیرش ۳۴۰ دانشجو در دانشگاه پزشکی بوشهر

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از لحاظ جایگاه تحصیلی از برترین‌های علوم پزشکی کشور است اظهار داشت: با ارائه مقالات گوناگون علمی و پزشکی و انتشار در مجلات بین‌المللی و وجود استادان خبره، جایگاه دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در جایگاه ممتاز کشور قرار داده است.

صمد اکبرزاده با اشاره به اینکه در ‏سال تحصیلی جدید بیش از 340 دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر پذیرفته می‌شوند گفت: در سال تحصیلی جدید 286 نفر در نیمه نخست سال ‏تحصیلی جدید و حدود 30 نفر در نیمه دوم از طریق آزمون سراسری پذیرش می‌شوند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با بیان اینکه 32 نفر نیز به‌صورت متعهد به خدمت در این دانشگاه پذیرفته می‌شوند تصریح کرد: 60 درصد از دانشجویانی که در سال تحصیلی در ‏دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  پذیرفته می‌شوند بومی استان هستند که در 12 رشته پزشکی تحصیل می‌کنند.

اکبرزاده با اشاره به پذیرش دانشجویان متعهد به خدمت در دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر افزود: در این بخش 22 نفر در رشته پزشکی، 8 نفر در رشته دندانپزشکی و 2 نفر نیز در رشته داروسازی پذیرفته می‌شوند که این افراد پس از اتمام تحصیلات موظف هستند سه برابر مدت‌زمان تحصیل خود را در استان بوشهر خدمت کنند.

وی بابیان اینکه پذیرش در پردیس بین‌الملل دانشگاه تنها ویژه دانشجویان رشته پزشکی است گفت: در واحد پردیس بین‌الملل دانشگاه پذیرش در قالب سهمیه مازاد و از طریق کنکور سراسری به‌صورت متمرکز صورت می‌گیرد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مورد شهریه پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به نامه‌ دریافتی از معاونت آموزشی وزارت بهداشت شهریه سال تحصیلی جاری در هیات امنا تصویب و پس‌ازآن در سایت دانشگاه قرار می‌گیرد.

ارسال نظر