کد خبر : 1659

تقدیر آیت الله حسینی بوشهری از شوراهای حل اختلاف

تقدیر آیت الله حسینی بوشهری از شوراهای حل اختلاف

بوشهر24: نماینده مردم استان بوشهردرمجلس خبرگان رهبری گفت: راه اندازی شوراهای حل اختلاف که در رسیدگی به مشکلات حقوقی و قضایی مردم نقش تاثیرگذاری دارد از افتخارات قوه قضاییه است.

بوشهر24: نماینده مردم استان بوشهردرمجلس خبرگان رهبری گفت: راه اندازی شوراهای حل اختلاف که در رسیدگی به مشکلات حقوقی و قضایی مردم نقش تاثیرگذاری دارد از افتخارات قوه قضاییه است.
به گزارش "بوشهر24" به نقل از ایرنا، آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری روز پنجشنبه در جمع مسوولان شورای حل اختلاف استان بوشهر با اشاره به نقش تعیین کننده این نهاد درحل و فصل دعاوی و کاهش مراجعه های مردمی به مراکز قضایی اظهارکرد: شوراهای حل اختلاف یکی از الگوهای موفق دستگاه قضایی است که بدون هیچ گونه چشم داشتی فرهنگ صلح و سازش را در جامعه نهادینه می کنند.

وی اضافه کرد: مجموعه شوراهای حل اختلاف در پیشگیری از وقوع جرم و سامان بخشیدن به اختلافات و حل منازعات رسالتی بسیار مهم دارند که باید دراین عرصه بیشتر تلاش کنند.

نماینده مردم استان بوشهردرمجلس خبرگان رهبری بیان کرد: طرح مسایل و مشکلات در یک فضای صمیمی و مذهبی و معنوی یک کار فوق العاده ارزشمند و قابل تقدیر است که با حداقل اطاله وقت و زمان بسیار کوتاه به مسائل و مشکلات مراجعه کنندگان رسیدگی می شود.

حسینی بوشهری ادامه داد: امتیازات خوبی که شوراهای حل اختلاف دارد ایجاد فضای صمیمی برای طرح مشکل از سوی مردم است که این کار در مقایسه با مراجعه به دادگاه در زمان کمتری انجام می شود و کم هزینه بودن شورای حل اختلاف از دیگر ویژگی های این نهاد است.

نماینده مردم استان بوشهردرمجلس خبرگان رهبری افزود: از چهره هایی در شورای حل اختلاف استفاده می شود که هم تجربه موفق کاری دارند و هم مورد اعتماد مردم هستند.

حسینی بوشهری بر شناسایی راه حل مشکلات مردم و مراجعه کنندگان تاکید کرد و گفت: به سبب نفوذ کلام اعضای شورای حل اختلاف باید با کمک روحانیت و مردم، مشکلاتی که مطرح می شود شناسایی و طبق راه حل های اسلامی برای حل اختلافات دسته بندی کرد و به عنوان یک بسته فرهنگی و پیشگیری در برنامه های مختلف به مردم ارایه شود.

رییس شورای حل اختلاف استان بوشهربا تبریک به مناسبت ماه نزول قرآن و قبولی طاعات و عبادات اظهارکرد: شورای حل اختلاف استان بوشهربه لحاظ فعالیت در صلح و سازش مقام نخست درسطح کشور کسب کرد که نتیجه همت وافرو برنامه ریزی دقیق مجموعه شوراهای حل اختلاف بوده است.

شهرام برامکی گفت: سیاست های کلی این نهاد امسال در بحث صلح وسازش، در حوزه روابط عمومی اطلاع رسانی وسیع و گسترده هر روزه به آحاد مردم، تخصصی کردن حوزه ها، استفاده از ظرفیت های حفاظت و اطلاعات در زمینه سالم سازی محیط، ایجاد امکانات رفاهی و تعاونی برای خدمات رسانی به کارکنان شورای حل اختلاف است.

ارسال نظر