کد خبر : 1722

فرماندار دشتستان:

آمار بیکاران دشتستان بالاتر از میانگین استان بوشهر است

آمار بیکاران دشتستان بالاتر از میانگین استان بوشهر است

بوشهر24: فرماندار دشتستان گفت: آمار بیکاران دشتستان بالاتر از میانگین استان بوشهر است.

بوشهر24: فرماندار دشتستان گفت: آمار بیکاران دشتستان بالاتر از میانگین استان بوشهر است.
به گزارش "بوشهر24" به نقل از فارس، ارسلان زارع صبح امروز در بازدید از کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای دشتستان اظهار داشت: دشتستان با جمعیت بسیار بالا نیازمند توجه همه‌جانبه است و باید به دغدغه‌های مردم در مناطق مختلف شهرستان توجه کنیم.

وی افزود: ایجاد اشتغال مهم‌ترین مطالبه مردمی است که ارائه آموزش‌های تخصصی اشتغال و به ویژه برگزاری دوره‌های مختلف فنی و حرفه‌ای اهمیت زیادی دارد. استفاده از آموزش به‌ویژه در بخش‌های فنی و حرفه‌ای برای توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه مورد توجه است و امروز در کشورهای پیشرفته شاهد تحقق این مهم هستیم.

زارع به اهمیت مراکز فنی و حرفه‌ای اشاره و اضافه کرد: یکی از مراکز آموزشی که در کشور تا حدودی موفق به پیوند آموزش با بازار کار شده است مراکز فنی و حرفه‌ای است.

وی خواستار توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارتی در حوزه نفت و گاز در شهرستان شد و افزود: انتظار داریم با توجه به ظرفیت‌های نفت و گاز در استان، دوره‌های متناسب با اشتغال در این مناطق گسترش یابد.

فرماندار دشتستان یادآور شد: آمار بیکاران شهرستان دشتستان از میانگین آمار بیکاران دیگر شهرستان‌های استان بوشهر بالاتر است و باید زمینه‌سازی لازم برای ایجاد اشتغال فراهم شود.افزایش سطح کیفی دوره‌های فنی و حرفه‌ای باید در دستور کار متولیان امور قرار گیرد و نباید کم‌کاری در این زمینه صورت گیرد.

ارسال نظر