کد خبر : 17536

معاون سوادآموزی استان بوشهر:

باسوادی زنان و دختران عشایری استان بوشهر با جدیت دنبال می‌شود

باسوادی زنان و دختران عشایری استان بوشهر با جدیت دنبال می‌شود

غلامرضا دانش‌فر صبح شنبه در مراسم آغاز کوچ پاییزه عشایر فارس به استان بوشهر اظهار داشت: از همه ظرفیت‌ها برای باسوادی زنان و دختران عشایری در استان استفاده خواهد شد.معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش...

به گزارش بوشهر 24،معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: باسوادی زنان و دختران عشایری استان بوشهر با جدیت دنبال می‌شود.غلامرضا دانش‌فر در مراسم آغاز کوچ پاییزه عشایر فارس به استان بوشهر اظهار داشت: از همه ظرفیت‌ها برای باسوادی زنان و دختران عشایری در استان استفاده خواهد شد.معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر اضافه کرد: باسواد کردن زنان ودختران عشایری در فاصله سنی ۱۰ تا ۴۹ سال یکی از برنامه های مهم سوادآموزی در سال جاری خواهد بود.

هر ساله از روز ۱۵ آبان تعداد زیادی عشایر ایل قشقایی استان فارس زمان قشلاق خود را در سراسر استان بوشهر به‌ویژه در شهرستان های دشتستان، دشتی و منطقه کاکی سپری می‌کنند و برنامه باسوادی زنان و دختران عشایری یکی از اولویت مهم کاری ما خواهد بود.

دانش‌فر با بیان اینکه در راستای اجرای تفاهم‌نامه بین دو دستگاه اداره‌کل عشایری همکاری مناسبی با حوزه سواد آموزی داشته است، گفت: حجم کل تحت پوشش زنان و دختران عشایری در فاصله سنی ۱۰ تا ۴۹ ساله در سال ۹۵- ۹۶ در دوره های مختلف سواد آموزی ۹۵ نفر بوده است.

وی اضافه کرد: در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ شهرستان دشتستان با ۶۵ نفر سواد آموز عشایری دارای بیشترین و کاکی و دشتی به در رتبه های بعدی قرار داشته اند.

دانش فر در پایان با ابراز امیدواری نسبت به استقبال زنان و دختران عشایری از برگزاری کلاس‌ها در دوره‌های مختلف سواد آموزی در استان، خاطرنشان کرد: همه امکانات برای آموزش واجدین شرایط عشایری در فاصله سنی ۱۰ تا ۴۹ ساله در شهرستان های دشتستان و دشتی و منطقه کاکی پیش بینی شده تا زنان و دختران عشایر بتوانند از نعمت باسوادی برخوردار شوند./مهر

ارسال نظر