کد خبر : 17570

معاون آموزش و پرورش استان بوشهر:

۳۰ هزار دانش‌آموز بوشهری تحت پوشش سفیران سلامت قرار گرفتند

 ۳۰ هزار دانش‌آموز بوشهری تحت پوشش سفیران سلامت قرار گرفتند

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره یبه نقش مهم دانش‌آموزان در حوزه ترویج فرهنگ سلامت گفت: ۳۰ هزار نفر از دانش‌آموزان بوشهری تحت پوشش سفیران سلامت قرار گرفتند

به گزارش بوشهر24،حسن قلندری ظهر امروز در آیین افتتاحیه طرح سفیران سلامت دانش آموزی استان بوشهر در آموزشگاه سعادت بوشهر با بیان فعالیت‌های حوزه سلامت آموزش وپرورش استان بوشهر توسعه یافته است اظهار داشت:  هدف از برگزاری طرح سفیران سلامت دانش‌آموزی  مشارکت دانش‌آموز در فعالیت‌های حوزه سلامت، توانمندسازی در توسعه رفتارهای مناسب و افزایش سواد بهداشتی است.

وی با بیان اینکه سال گذشته 10 درصد دانش آموزان استان بوشهر تحت پوشش طرح سفیران سلامت قرار گرفتند افزود: اکنون نرخ پوشش دانش آموزان استان بوشهر افزایش یافته و 30 هزار نفر از دانش آموزان استان بوشهر به عنوان سفیران سلامت دانش آموزی جامعه شناخته شده‌اند.

قلندری با تاکید بر ترویج فرهنگ سلامت تصریح کرد: نقش نخبگان و خانواده‌ها درترویج فرهنگ پیشگیری و رشد وظایف سفیران سلامت بی بدیل  است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان بوشهر با توجه به نیاز استان بوشهر به تغییر سبک زندگی افزود: سفیران سلامت تلاش کنند تا فرهنگ ورزش، تحرک، نشاط و پویایی جایگزین رکود و کم تحرکی در جامعه شود.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در این سال‌ها توجه خاصی به حوزه سلامت داشته است خاطر نشان کرد: شاید تلاش‌های آموزش و پرورش استان در سال‌های آتی نتیجه دهد ولی همکاری‌های درون سازمانی و برون سازمانی، نهادینه کردن فعالیت‌های سلامت در مدارس در پی داشته است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد: امروز در مدارس استان، طرح غربالگری ژنتیک، ویتامین دی، آهن یاری، دادرس، برنامه پیشگیری از ایدز، برنامه پیشگیری از بیماری‌های دهان و دندان، طرح وارنیش فلوراید دندان به احسن وجه انجام می‌شود.

قلندری ضمن تاکید بر انجام کیفی برنامه‌ها از نخبگان و مدیران استان نیز خواست تا برنامه‌های حوزه پیشگیری را جدی گرفته، نقد و تجزیه و تحلیل کنند و در راه اشاعه  این برنامه ها بکوشند زیرا استان بوشهر نیاز مبرم به ترویج حوزه سلامت و پیشگیری دارد./مهر

 

ارسال نظر