کد خبر : 17666

امام جمعه بوشهر:

شهید حججی برای همیشه در تاریخ ماندگار شد

 شهید حججی برای همیشه در تاریخ ماندگار شد

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه خداوند با شهادت شهید حججی تمامی تدابیر جهان ظلم و استکبار را از بین برد گفت: این شهید والامقام با رشادت و ایثارگری که داشت برای همیشه در تاریخ ظلم ستیزی ماندگار شد.

به گزارش بوشهر24،آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح امروز در دیدار پدر و مادر شهید محسن حججی، ضمن گرامیداشت هفته بسیج و یاد و خاطره این شهید عزیز، با بیان اینکه شهید با شهادت خود عزت می‌آفریند، اظهار داشت: یکی از عزت های شهید، عزت شخصی است که با هیچ زبانی قابل بیان نیست.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه جایگاه شهید را مورد اشاره قرار داد و افزود:  انسان به شهید شدن احیاء می‌شود و یکی از آثار عزت شخصی شهید، آسمانی شدن است که هدیه باریتعالی است.

امام جمعه بوشهر، عزت ملی را از دیگر افتخارات شهدا دانست و با تاکید بر اینکه اقتدار آفرینی از دیگر خصوصیات شهدا است گفت: شهید با شهادتش به ملت خود عزت، پیرزمندی، شکست ناپذیری و اقدار می‌بخشد.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به عزت خانوادگی شهید، افزود: شهید خانواده خود را در فضای زندگی اجتماعی، عزیز جامعه می‌کند و مورد عنایت جامعه قرار می‌دهد، سربلند می‌کند و در مواقع ویژه چنان عظمتی می‌دهد که هیچ عاملی سبب شکست این خانواده نمی‌شود.

امام جمعه بوشهر شهید حججی را فردی مخلص و دارای روحیه شهادت طلبی عنوان کرد و گفت: امثال شهید حججی و مدافعان حرم از حریم اسلام، مسلمین و ایران دفاع می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به ویژگی‌های شهید محسن حججی، اظهار داشت: گوهر پاک بودن، تربیت سالم، اقتصاد و شیر حلال، صدق نیت و خواست شهادت، دامن پاک، ولایتمداری، حضور در صحنه و مرد عمل بودن از ویژگی‌های شهید حججی بود که سبب می‌شود این شخص به مقام عالی برسد.

آیت الله صفایی بوشهری  با بیان اینکه تربیت پاک حسینی سبب می‌شود که این شهید یک همچین مقامی پیدا کند و این گوهر پاک است که در وجود مبارک ایشان تکامل پیدا کرده و به یک شخصیت این‌چنینی تبدیل می‌شود.

امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه خداوند با شهادت شهید حججی تمامی تدابیر جهان ظلم و استکبار را از بین برد خاطر نشان کرد: این شهید والامقام به خود، خانواده، ملت و دینش عزت داد و چنان کرد که الان داعش به طور کامل شکست خورده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه همه شهدا دارای مقام رفیعی هستند تصریح کرد:شهید حججی بخاطر آن شرایطی که داشتند و فضایی که ایجاد شد و نوع شهادتش، سبب شد که برای همیشه در تاریخ بماند و مایه وحدت، پیروزی و حرکت شود./تسنیم

ارسال نظر