کد خبر : 17854

رئیس کمیته امداد دیر:

کمک هزینه جهیزیه به نوعروسان دیری پرداخت شد

کمک هزینه جهیزیه به نوعروسان دیری پرداخت شد

رئیس کمیته امداد شهرستان دیر از پرداخت ۴۰ فقره کمک هزینه جهیزیه به نو عروسان تحت حمایت این نهاد در سال جاری خبر داد.

به گزارش بوشهر24،مسلم انیژپور با اشاره به اینکه فراهم کردن زمینه ازدواج آسان برای جوانان مددجو از اولویت‌های مهم کمیته امداد است، گفت: این نهاد با پرداخت کمک هزینه ازدواج و تامین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت گام‌های خوبی را برداشته است.

وی با بیان اینکه بیش از یک میلیارد و ۴۴۲ میلیون ریال کمک هزینه جهیزیه از ابتدای سال جاری تا کنون  به نوعروسان کمیته امداد پرداخت شد، گفت: ۴۰ نو عروس از محل این کمک‌ها به خانه بخت رفتند.

انیژپور با تاکید بر اینکه در پرداخت جهیزیه و کمک هزینه ازدواج، خانوارهای ایتام و ساکنین مناطق محروم در اولویت بوده‌اند، گفت: منابع پرداختی این کمک‌ها علاوه بر اعتبارات داخلی کمیته امداد، توسط خیران و حامیان نیکوکار در قالب طرح کوثر تامین و به عروس دامادان تحت حمایت کمیته امداد اهدا می‌شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان دیر با اشاره به اهمیت تشکیل خانواده و جلوگیری از ورود بسیاری از آسیب‌های اجتماعی به درون آن، افزود: کمیته امداد علاوه بر اهدا جهیزیه به جوانان مددجو، گام های بلندی در راستای پایداری این زندگی مشترک برداشته است.

وی گفت: با تشکیل دوره‌های آموزشی پیش از ازدواج و ارائه مشاوره‌های فردی و گروهی نسبت به افزایش آگاهی جوانان در زمینه زندگی مشترک و نحوه برخورد با موانع و مشکلات آن اقدام می‌کند./مهر

 

ارسال نظر