کد خبر : 17869

مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان بوشهر خبر داد

برگزاری 158 دوره آموزشی برای مددجویان کمیته امداد بوشهر در 9 ماه امسال

برگزاری 158 دوره آموزشی برای مددجویان کمیته امداد بوشهر در 9 ماه امسال

مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: در 9 ماه امسال 158 دوره آموزشی برای مددجویان کمیته امداد انجام شده است که دو هزار و 87 نفر شامل یک‌هزار و 412 نفر زن و 675 نفر مرد بوده‌اند.

به گزارش بوشهر24،عبدالرسول کازرونی امروز در نشست با مدیرکل و مسوولان کمیته امداد در بوشهر اظهار داشت: در سه نقطه استان بوشهر مراکز فنی و حرفه‌ای شبانه‌روزی وجود دارد که می‌تواند زمینه آموزش فنی و حرفه‌ای را با کلیه امکانات انجام دهند.

وی افزود: این سه مرکز که در کنگان، بوشهر و گناوه قرار دارند نه تنها آموزش‌های لازم را ارایه می‌دهند بلکه مشکل اسکان و تغذیه مهارت‌آموزان نیز فراهم می‌شود.

مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان بوشهر تصریح کرد: با توجه به نیازهای استان در دو حوزه انرژی اتمی و صنعت نفت، رایزنی‌ها و تفاهم‌نامه‌های مورد نیاز با این مجموعه‌ها فراهم شده و به دنبال این هستیم که زمینه آموزش‌ افراد متناسب با نیازهای این دو مجموعه انجام دهیم.

کازرونی یادآور شد: یکی از دلایلی که در گذشته امکان جذب نیروهای بومی استان در صنایع نفت و گاز جنوب استان بوشهر را ایجاد نمی‌کرد نبود تخصص و مهارت در بین این افراد بوده است که در طی چند سال گذشته با ارائه دوره‌های مهارت‌آموزی زمینه ایجاد تخصص‌های فراوانی متناسب با نیازهای استان فراهم شده است.

وی افزود: در 9 ماه امسال 158 دوره آموزشی برای مددجویان کمیته امداد انجام شده است که دو هزار و 87 نفر شامل یک‌هزار و 412 نفر زن و 675 نفر مرد بوده‌اند.

مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان بوشهر بیان کرد: از این تعداد یک هزار و 34 نفر که شامل 50 درصد این تعداد هستند در آزمون‌های لازم شرکت کرده‌اند.

وی با اعلام 338 هزار و 42 نفر ساعت آموزش در طی 9 ماه امسال، بیان کرد: عمده این آموزش‌ها در زمینه مشاغل خانگی، مشاغل مرتبط با نیروگاه اتمی، نفت و گاز و نیازهای استان بوده است./فارس

 

ارسال نظر