کد خبر : 17904

نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس در موضوع راه‌آهن درایت به خرج دهند

نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس در موضوع راه‌آهن درایت به خرج دهند

نایب رئیس شورای اسلامی استان بوشهر گفت: انتظار می‌رفت نمایندگان و به خصوص نماینده دشتستان با درایت بیشتری به موضوع ورود می‌کردند تا موجب نگرانی مردم استان بوشهر نمی‌شدند.

به گزارش بوشهر24،حسن رمضانی امروز در شهرستان جم با اشاره به حاشیه‌های اخیر موضوع راه‌آهن در استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بی‌نظیر در حوزه صنعت،معدن و تجارت سالیان گذشته می‌بایست مساله راه‌آهن آن به اتمام می‌رسید.

وی با بیان این که فضای بوجود آمده در خصوص مسیرهای راه‌آهن، زیبنده استان نبود افزود: انتظار می‌رفت نمایندگان و به خصوص نماینده دشتستان با درایت بیشتری به موضوع ورود می‌کردند تا موجب نگرانی مردم استان نمی‌شدند.

نایب رئیس شورای اسلامی استان بوشهر تصریح کرد: همان قدر که معتقدیم تکمیل مسیر راه آهن شیراز-بوشهر برای استان حیاتی است، تلاش برای احداث مسیر راه آهن شیراز-فیروز آباد-عسلویه نیز از الزامات توسعه صنعتی و اقتصادی استان است که می‌تواند تاثیر به سزایی بر اقتصاد کشور داشته باشد.

وی با تقدیر از نماینده مردم جنوب استان بوشهر، بیان کرد: تلاش‌ها و کلان‌نگری نماینده مردم جنوب استان بوشهر در این امر قابل ستایش است.

رمضانی ادامه داد: توسعه و تمرکز بنادر در جنوب استان، تمرکز معادن اصلی استان، وجود صنعت عظیم پارس‌جنوبی و در کنار آن توسعه پارس‌شمالی و ایجاد صنایع پایین دستی، تنها بخشی از الزامات احداث مسیر راه آهن شیراز-فیروز آباد-عسلویه است.

وی بیان کرد: هر دو مسیر دارای توجیه اقتصادی، اجتماعی ، نظامی و امنیتی خواهد بود و شایسته است نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی با اشراف بر مسائل به صورت هماهنگ در پی بالابردن قدرت رایزنی و چانه زنی باشند و این که برای فراهم‌کردن شرایط مطلوب برای یک حوزه انتخابیه، احساسات مردم استان را هدف بگیریم خیانت به استان بوشهر است.

نایب رئیس شورای اسلامی استان بوشهر یادآور شد: در گذشته نیز عده‌ای ایجاد جاده جم به فیروز آباد را توطئه‌ای برای تسلط بیشتر استان فارس به عسلویه و زمینه‌سازی جدایی آن از استان بوشهر ذکر می‌کردند و چه بسا در مقاطعی نیز از احساسات مردم سوءاستفاده کرده در حالی که گذشت زمان، عکس آن را ثابت کرد.

رمضانی گفت: دامن‌زدن به این جور مسائل سبب می‌شود که تنها مردم استان بوشهر قربانی این شیوه‌های منسوخ‌شده و فرصت‌های طلایی که برای توسعه این استان به راحتی هدر می‌رود و به هیچ عنوان به نفع استان نیست.

وی عنوان کرد: از صاحب‌نظران و نخبه‌های دانشگاهی و اقتصادی استان می‌خواهیم با بررسی و ورود به مسایل کلان اقتصادی استان، نقش خود را جهت تنویر افکار عمومی به خوبی ایفا کرده و در تصمیم سازی‌های کلان به نمایندگان استان کمک کنند./فارس

 

ارسال نظر