کد خبر : 17910

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر:

آموزش‌های مهارتی در پادگان‌های استان بوشهر افزایش یافت

 آموزش‌های مهارتی در پادگان‌های استان بوشهر افزایش یافت

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: برای فراهم شدن اشتغال سربازان پس از پایان دوران خدمات سربازی آموزش‌های مهارتی در پادگان‌های استان بوشهر افزایش یافت.

به گزارش بوشهر24،عبدالرسول کازرونی صبح امروز در نشست با فرماندهان نیروهای مسلح شهرستان‌های گناوه، دشتستان و دیلم  با اشاره به نقش مهم مهارت در حل مشکلات جامعه اظهار داشت: مهارت‌آموزی نقش تاثیرگذاری در حل بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و جلوگیری از بحران‌ها دارد که در این راستا این آموزش‌ها در سطوح مختلف به جامعه ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بر اساس ظرفیت‌های  اشتغال‌زایی مناطق طرح‌های مهارت‌آموزی تدوین و اجرا می‌شود خاطر نشان کرد: در استان بوشهر  تدوین طرح‌های مهارت‌آموزی از 300 برنامه و طرح فراتر رفته و در شهرها، روستاها و مراکز مختلف مهارت‌آموزی ارائه می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با تاکید بر توجه به ارائه آموزش مهارتی در پادگان‌ها گفت: تیم‌های مختلف آموزشی در پادگان‌ها حضور دارند و نسبت به مهارت‌آموزی اقدام می‌کنند.

کازرونی با اشاره به ارائه مهارت‌های آموزشی  در پادگان‌ها اظهار داشت: این فرصت، فرصت خوبی است و سربازانی که دوسال در خدمت نظام قرار می‌گیرند، اوقات فراغت دارند که بهترین فرصت است که اینها آموزشی را ببینند که پس از دوران سربازی حرفه‌ای را آموخته باشند که پس از دوران سربازی سربار جامعه نباشند و به خیل بیکاران ما اضافه نشوند و خود کاری را احیا کنند که البته این موضوع شدنی است.

وی اظهار کرد: آموزش‌های مهارتی برای فراهم شدن زمینه اشتغال سربازان وظیفه پس ازپایان دوره خدمت برای ورود به بازار کار اجرا می‌شود.

کازرونی با بیان اینکه توسعه بدون آموزش‌های مهارتی پایدار نیست و مفهومی ندارد افزود: یکی ازضرورت‌ها و الزام های توسعه اقتصادی وتغییرات اجتماعی و فرهنگی، توجه ویژه به ارتقای فرهنگ مهارت آموزی است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر تصریح کرد: طرح توانمندسازی سربازان وظیفه در اجرای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب باهدف توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی، ایجاداشتغال ازطریق توانمندسازی نیروی انسانی و تربیت نیروی کار ماهر و متخصص در دستور کار آموزش فنی و حرفه‌ای است.

وی پادگان را بستر و فرصتی مناسب برای کسب مهارت و هموار شدن مسیر اشتغال سربازان وظیفه دانست و بیان  کرد: باید در این فرصت با ارایه آموزش‌های مهارتی مورد نیاز زمینه اشتغال سربازان وظیفه و ارتقای مهارت آنها را فراهم سازیم که  این کار سبب توانمندسازی آ نها برای ورود به بازار کار می‌شود.

کازرونی، با بیان اینکه آموزش‌های مهارتی در پادگان‌های استان بوشهر افزایش یافت گفت: برای فراهم شدن اشتغال سربازان پس از پایان دوران خدمات سربازی آموزش‌های مهارتی در پادگان‌های استان بوشهر افزایش یافت./تسنیم

ارسال نظر