کد خبر : 17952

سرپرست شبکه بهداشت دیر:

آغاز عملیات اجرایی ساختمان اورژانس 115 دوراهک در دهه فجر

آغاز عملیات اجرایی ساختمان اورژانس 115 دوراهک در دهه فجر

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر از آغاز عملیات اجرایی پایگاه اورژانس 115جاده‌ای شهر دوراهک در دهه فجر خبر داد.

به گزارش بوشهر24،احمد آخوندی اظهار داشت: توسعه حوزه سلامت به عنوان یک اولویت مهم و یکی از مطالبات اصلی مردم محسوب می‌شود و از همه توان و ظرفیت‌ها برای توسعه حوزه سلامت شهرستان دیّر استفاده می‌کنیم .

وی با اشاره به همکاری خوب خیرین سلامت و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با اهدا زمین توسط شورای اسلامی شهر دوراهک، کلنگ احداث پایگاه اورژانس 115 جاده‌ای این شهر در دهه مبارک فجر امسال با زیر بنا 124 متر مربع و اعتباری حدود یک میلیارد و 500 میلیون ریال ، زمین زده می شود.

وی افزود: کل پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان دیّر 5 پایگاه با 6 کد فعال است که این تعداد پایگاه در شهرهای دیّر، دوراهک، آبدان، بردخون و روستای درود احمد واقع است و به صورت رایگان و شبانه‌روزی خدمات فوریت‌های پزشکی را ارایه می‌دهد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با بیان اینکه ناوگان اورژانس 115 شهرستان دیّر مجهز به 9 دستگاه آمبولانس است، گفت: به طور متوسط ماهانه 180 و روزانه 6 ماموریت در حوزه فوریت‌های پزشکی این شهرستان انجام می‌شود.

آخوندی امکان اعزام بیماران مراقبت ویژه توسط ناوگان اورژانس115 گفت: با توجه به تجهیز آمبولانس‌ها به دستگاه‌هایی از قبیل دسی شوک، ویتبلاتور و ساکشن امکان اعزام بیماران قلبی عروفی نوزاد مراقبت ویژه فراهم شده است.

وی تصریح کرد: با تجهیز آمبولانس‌ها به این دستگاه‌ها کمک شایانی به انجام عملیات سی پی آر موفق شده است که معمولا در بسیاری از موارد انجام می‌شود./دنا

 

ارسال نظر