کد خبر : 17987

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش بوشهر :

برگزاری مرحله استانی مسابقات ورزشی دانش آموزی با حضور 3000 نفر

برگزاری مرحله استانی مسابقات ورزشی دانش آموزی با حضور 3000 نفر

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش بوشهر از برگزاری مرحله استانی مسابقات ورزشی دانش آموزی با حضور 3000 نفر خبر داد .

به گزارش بوشهر24به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دشتی قلندری ،معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر،در مراسم اختتامیه مرحله استانی مسابقه طناب زنی دانش آموزی در خورموج با بیان اینکه بی رمقی شایسته مدارس مانیست تاکید کرد :اگر فضای مدرسه شاد باشد ،دانش آموز پرسش گر و با اعتماد به نفس به بار می آید و شخصیت مستقلی خواهد یافت .

قلندری با توصیف زنگ تربیت بدنی به عنوان یکی از قسمت های محبوب مدرسه اظهار داشت :زنگ تربیت بدنی باید به نحوی اداره شود که ما بتوانیم به کمک آن مهارت های گفتاری ، شنیداری و در کل مهارت های اجتماعی دانش آموزان را تقویت کنیم .بنابراین مربیان تربیت بدنی به نوعی مربیان پرورشی و ستونهای استوار نرم افزاری مدارس هستند .

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر در ادامه به برگزاری پر شور  المپیادهای ورزشی دانش آموزی استان بوشهر اشاره کرد و گفت :پیش بینی می کنیم امسال 3000 دانش آموز را در مرحله استانی سازماندهی کنیم که این آمار از نرخ متوسط شرکت کننده در سطح ملی بالاتر است .

وی در پایان با تاکید بر این که نظام آموزش و پرورش یک نظام در هم تنیده و خانواده مهمترین بعد و حلقه آن است تصریح کرد :حضور خانواده ها در این گونه مسابقات علاوه بر تشویق دانش آموزان در راستای رشد و بالندگی ،باعث تقویت بنیان خانواده هم خواهد شد .

گفتنی است سی و پنجمین دوره المپیاد ورزشی دانش آموزی استان بوشهر در رشته طناب زنی مقطع ابتدایی 4 و 5 بهمن ماه در سالن ورزشی فجر مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دشتی برگزار شد و با قهرمانی تیم های دختر و پسر شهرستان بوشهر و دوم و سومی شهرستان دشتستان و دشتی پایان یافت .

 

ارسال نظر