کد خبر : 18018

نمایشگاه آثار خوشنویسی و نقاشی خط در دیر گشایش یافت

 نمایشگاه آثار خوشنویسی و نقاشی خط در دیر گشایش یافت

نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی خط روزچهارشنبه در آیینی با حضور مسئولان محلی در محل سالن نمایشگاه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهر دیر استان بوشهر گشایش یافت.

به گزارش بوشهر24،فرماندار دیر در این آیین گفت: توجه و توسعه هنر خوشنویسی به لحاظ دسترسی آسان و ظرفیت بالای آن ضرورت است.

حمزه اعتماد افزود: این شهرستان ذخایر انسانی در زمینه علمی، هنری و فرهنگی در خود جای داده است که باید مورد حمایت قرار گیرند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیر در حاشیه این نمایشگاه به خبرنگار ایرنا گفت: در این نمایشگاه بیش از 35اثر از 'کوثر چاره دان' عضو انجمن خوشنویسان کشور و هنرمند این شهرستان در زمینه خوشنویسی و نقاشی به نمایش گذاشته شده است.

غلامرضا ناطقی پور افزود: یکی از رسالت های اصلی فرهنگ و ارشاد اسلامی زمینه سازی برای بروز استعدادهای هنری و تولید محصولات فاخر فرهنگی است.

وی اظهار داشت: برپایی چنین نمایشگاه هنری در رشد و بالندگی فرهنگ و هنر موثر است و جوانان بیشتر به این هنر تشویق می شوند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیر ادامه داد: انجمن خوشنویسان یکی از فعال ترین انجمن فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان است که در زمینه خط تحریری، نستعلیق، نستعلیق شکسته و برگزاری کارگاه های آموزشی زیر نظر استادان مجرب با 100 عضو روز های یکشنبه و چهارشنبه فعالیت خوبی دارند و سال گذشته پنج نفر از خوشنویسان این شهرستان ممتاز کشوری شدند.

مسئول این نمایشگاه گفت: نمایشگاه خط و نقاشی خط طرقه با 35 اثر با موضوع آزاد به مدت 10 روز برپاست.

کوثر چاره دان افزود: همه این آثار متعلق به خودم است و بازدید کنندگان پس از بازدید می توانند آنها را خریداری کنند./مهر

 

ارسال نظر