کد خبر : 18040

امام جمعه بوشهر:

نگاه عملی به اندیشه‌های مقام معظم رهبری در بوشهر حکم‌فرما است

نگاه عملی به اندیشه‌های مقام معظم رهبری در بوشهر حکم‌فرما است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: شاهد فضای خوب فرهنگی در استان بوشهر هستیم و اخلاق و نگاه عملی به اندیشه های مقام معظم رهبری در این استان حکمفرماست.

به گزارش بوشهر24،آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح شنبه در نشست با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تبریک دهه مبارکه فجر و قدردانی از تلاش‌های فرهنگی استاندار و مدیران استان بوشهر اظهار داشت: بوشهر علاوه بر ظرفیت‌های اقتصادی و انرژی و تجارت الکترونیک، در عرصه امنیتی هم استان مهمی محسوب می شود.

وی بیان کرد: بوشهر استانی کاملا فرهنگی است و از دیرباز استانی فرهنگی بر اساس اسلام و مکتب اهل بیت محسوب می شده است.

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: استان بوشهر در عرصه تولید و تالیف کتب و برنامه ریزی های فرهنگی، علمای بزرگی داشته که نمونه آن علامه بلادی پرچمدار مبارزه با استعمار است که ۸۷ کتاب ارزشمند را تالیف کرده است.

صفایی بوشهری با بیان اینکه مردم بوشهر به حوزه فرهنگ فوق العاده حساس هستند، اضافه کرد: شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر در عرصه‌های مختلف دارای شاخصه‌های بالایی است و این نشان از اهمیت موضوع فرهنگ در بوشهر است.

وی، احداث ۱۳۹ هزار متر مربع فضا برای حوزه‌های علمیه، جذب طلاب، توسعه و تعمیق پژوهش های دینی و... را از اقدامات مهم عرصه فرهنگی در استان بوشهر ذکر کرد و گفت: شاهد فضای خوب فرهنگی در استان بوشهر هستیم و اخلاق و نگاه به اندیشه‌های مقام معظم رهبری در این استان حکمفرماست.

امام جمعه بوشهر یادآور شد: در استان بوشهر تلاش برای پیشرفت و توسعه به ویژه در حوزه فرهنگ وجود دارد که می تواند نمایش شاخصه های تمدن اسلامی باشد./مهر

 

ارسال نظر