کد خبر : 18063

آموزش‌‌های فنی و حرفه‌ای سبب بازگشت داوطلبانه پناهندگان

 آموزش‌‌های فنی و حرفه‌ای سبب بازگشت داوطلبانه پناهندگان

سرپرست کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ایران با قدردانی از خدمات سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ایران در افزایش مهارت پناهندگان گفت: آموزش‌‌های فنی و حرفه‌ای با توانمندسازی مهاجران خارجی، سبب بازگشت داوطلبانه پناهندگان می‌شود.

به گزارش بوشهر24،ایرینا کوریناک ظهر امروز در نشست با  مسئولان و کارشناسان مجموعه آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه آموزش‌های مهارتی برای پناهندگان تاثیرگذار است اظهار داشت: این آموزش‌ها با همکاری کمیساریای عالی سازمان ملل، سازمان فنی و حرفه‌ای و استانداری‌ها انجام شده و ما معتقدیم این آموزش‌ها، راهی برای معیشت پایدار پناهندگان ساکن در ایران است.

وی با اشاره به اینکه این آموزش‌ها در ایران و افغانستان  در بهبود فعالیت معیشتی و اشتغال مهاجران اثرگذار است افزود: مهارت آموزی زمینه ساز ایجاد یک کسب و کار مفید برای اتباع چه در حوزه مشاغل خرد و چه در حوزه مشاغل کلان  محسوب می‌شود.

ایرینا کوریناک تاکید کرد:امیدوارم با ارایه آموزش‌های مهارتی مورد نیاز اتباع خارجه در استان بوشهر توسعه و همکاری کمیساریای عالی سارمان ملل در امور پناهندگان و سازمان آموزش فنی و حرفه ای توسعه یابد.

سرپرست کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در ایران آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را عامل ایجاد معیشت پایدار برای پناهندگان اعلام و خاطرنشان کرد: پیگیری‌های لازم برای ادامه این پروژه در سال 2018 در دستور کار است.

وی با تاکید بر نقش مهم آموزش مهارتی در فراهم شدن زمینه بازگشت مهاجران خارجی خاطر نشان کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای عامل ایجاد معیشت پایدار برای پناهندگان و بازگشت داوطلبانه آنها به کشورشان می‌شود./تسنیم

 

ارسال نظر