کد خبر : 18066

کارآفرین بوشهری:

صدور محصولات صنایع‌دستی دریایی یک زن بوشهری به کشورهای اروپایی

صدور محصولات صنایع‌دستی دریایی یک زن بوشهری به کشورهای اروپایی

محصولات صنایع‌دستی دریایی فاطمه صفادوست از کارآفرینان بوشهری هم اکنون به کشور های اروپایی صادر می‌شود.

به گزارش بوشهر24،فاطمه صفادوست  اظهار داشت: حدود هفت سال است که در عرصه تولید صنایع‌دستی از محصولات دریایی فعالیت دارم و با هدف آموزش تولید و عرضه ملزومات صنایع دستی دریایی شرکتی راه‌اندازی کرده‌ام.

وی در خصوص محصولاتی که دراین شرکت تولید می شود افزود: نقطه‌کوب صدف، زیورآلات و دیزان لباس و کیف و کفش از جمله محصولات این شرکت است و علاوه بر داخل کشور به کشورهای اروپایی مثل اتریش، ترکیه، آلمان و مجارستان صادر می‌شود.

کارآفرین بوشهری ادامه داد: در حال حاضر حدود پانزده نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم با شرکت کار می‌کنند که با توجه به گسترده‌شدن  فعالیت‌هایمان، درحال ثبت برند شرکت هستیم.

وی در خصوص اهمیت صنایع دستی دریایی گفت: استان بوشهر با داشتن شرائط اقلیمی منحصر به فرد، ظرفیت مهمی برای تولید محصولات صنایع‌دستی در عرصه‌های گوناگون فراهم کرده است.

صفادوست بیان کرد: تولید محصولات صنایع دریایی یکی از ظرفیت‌های صنعت دستی است به گونه‌ای که وجود 900 کیلومتر مرز دریایی با خلیج فارس قابلیت مهمی برای تولید محصولات دریایی دستی با استفاده از سواحل شنی فراهم کرده است و می‌توان با حمایت از صنایع دستی بومی، تولید و اشتغال که راهی برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی است را گسترش داد.

فاطمه صفادوست دانش آموخته رشته شیلات دانشگاه پیام نور مرکز بوشهر است.

 

ارسال نظر