کد خبر : 18095

پایگاه امداد و نجات هلال احمر دیر بوشهربه بهره برداری رسید

 پایگاه امداد و نجات هلال احمر دیر بوشهربه بهره برداری رسید

در نهمین روز از دهه مبارک فجر پایگاه امداد و نجات هلال احمر در روستای جاشک شهرستان دیر با حضور رئیس جمعیت هلال احمر مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش بوشهر24،رئیس جمعیت هلال احمر روز جمعه در این آئین گفت: بی شک

حضور خیران و دستگاه های اجرایی در کنار مجموعه هلال احمر همواره باعث رشد توانایی این سازمان می شود.

علی اصغر پیوندی افزود: در راستای تقویت پایگاه امداد و نجات هلال احمر روستای جاشک از توابع شهرستان دیر یک دستگاه آمبولانس و خودرو نجات اختصاص می یابد.

وی با اشاره به طول مرز آبی استان بوشهر تصریح کرد: در راستای تقویت حوزه امداد و نجات دریایی این استان دو فروند شناور امدادی واگذار می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر نیز گفت: پایگاه امداد و نجات هلال احمر روستای جاشک در 70کیلومتری محور دیر به بوشهر واقع شده است و سرعت امداد رسانی را با توجه به حادثه خیز بودن این محور افزایش می دهد.

حسین درویشی تصریح کرد: پایگاه امداد و نجات جاشک در زمینی به مساحت 500 متر، زیربنای 156مترمربع و با چهار میلیارد ریال اعتبار احداث و مجهز به آخرین تجهیزات، امکانات و اتاقهای اسکان اضطراری است.

وی گفت: در زمان حاضر پایگاه امداد و نجات جاشک شهرستان دیر مجهز به یک دستگاه آمبولانس است و با کمک رئیس جمعیت هلال احمر یک دستگاه خودرو نجات نیز به تجهیزات این مجموعه اضافه می شود.

رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان دیر نیز گفت: با توجه به وجود پیچ های خطرناک در منطقه جاشک این شهرستان راه اندازی پایگاه امداد جاده ای ضروری است.

مهدی نظامیان افزود: احداث انبارامداد، تامین یک خودرو نجات و یک دستگاه آمبولانس در روستای جاشک شهرستان دیر ضروری است.

در زمان حاضرچهار هزار نفر عضو جمعیت هلال احمرشهرستان دیر هستند.

شهرستان دیردرفاصله٢٠٠کیلومتری جنوب مرکزاستان بوشهرقراردارد/ایرنا

 

ارسال نظر