کد خبر : 18100

پایگاه ششم شکاری ۹۶۶۰ پرواز هوایی در جنگ ۸ ساله انجام داده است

پایگاه ششم شکاری ۹۶۶۰ پرواز هوایی در جنگ ۸ ساله انجام داده است

فرمانده پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر گفت: از آغاز تا پایان جنگ تحمیلی این پایگاه افتخار دارد که ۹ هزار و ۶۶۰ پرواز گشت هوایی و اسکورت کاروان‌های دریایی و یک‌هزار و ۱۲۰ پرواز برون مرزی انجام داده است.

به گزارش بوشهر24،امیر سرتیپ خلبان اسماعیل لشکری در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر و 19 بهمن سالروز بیعت نیروی هوایی با انقلاب اسلامی اظهار داشت: هر سال 19 بهمن برای نیروی هوایی ارتش روز تجدید پیمان با آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی است چرا که در این روز همرزمان ما در نیروی هوایی در سال 1357 با حضور در اقامتگاه حضرت امام راحل با ملت و انقلاب اسلامی هم پیمان دانستند و با امام(ره) بیعت کردند.

وی با بیان اینکه با گذشت بیش از 39 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز شیرینی شهد حماسه  نیروی هوایی در محضر امام راحل حس می‌شود افزود: حماسه بیعت نیروی هوایی در 19 بهمن سال 1357 با حضرت امام راحل ضربه سنگینی بر پیکر رژیم طاغوت و استکبار زمان  بود.

فرمانده پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر به آغاز جنگ تحمیلی در 31 شهریورماه 1359  پرداخت و با بیان اینکه  حوالی ظهر  این روز رژیم بعث عراق حمله خود را آغاز کرد افزود:  یکی از افتخارات نیروی و پایگاه شکاری شهید یاسینی بوشهر این است که در بعدازظهر همان روز نخستین پاسخ به حملات دشمن داده شد.

لشکری با بیان اینکه این حملات در دو مرحله انجام شد گفت: هر مرحله دو فروند هواپیمای اف4 مبادرت به بمباران نیروهای سطحی متجاوز به محورهای خرمشهر، آبادان و ناوچه‌های عراقی در اروند رود کردند.

وی از  9660  پرواز هوایی در جنگ 8 ساله توسط پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر خبرداد و گفت: این پایگاه شکاری تا پایان جنگ تحمیلی 8 ساله 9 هزار و660 پرواز و گشت هوایی و اسکورت کاروان‌های دریایی و یک‌هزار و 120 پرواز برون مرزی انجام داد.

فرمانده پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر خاطر نشان کرد: این پایگاه در جریان جنگ 8 ساله تحمیلی بیش از 100 شهید و مفقودالاثر و ده‌ها آزاده و جانباز پروازی و فنی تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده است.

لشکری با اشاره به اینکه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی از توانمندی بالایی برخوردار است بیان کرد: با خلاقیت و پشتکار دلاورمردان و نخبگان در عرصه خودکفایی و دفاعی پیشرفت‌های علمی در تولید تجهیزات محقق شد به‌گونه‌ای که نیروی هوایی در شرایط منطقه از توانمندی بالایی در راستای دفاع از مرزهای کشورمان برخوردار است که هیچ احدی نمی‌تواند چشم طمع به منافع ایران اسلامی داشته باشد.

وی با تاکید بر آمادگی بالای پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر برای مقابله با هرگونه تهدید دشمنان گفت: این پایگاه ضمن به روز نگه داشتن و افزایش توان رزمی و عملیاتی خود، آماده پاسخگویی به هرگونه تهدیدات نظامی دشمنان است.

فرمانده پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر در این سخنرانی گزارشی در زمینه تامین آب، مشارکت با شهرداری بوشهر در زمینه زیباسازی شهر، اتصال شبکه فاضلاب این پایگاه به شبکه شهری، افتتاح میدان تیر اهداف پروازی، بهسازی تاسیسات آب شیرین‌کن پایگاه، تجهیز بوستان کودک، بهینه سازی پمپ بنزین پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر ارائه کرد./تسنیم

 

ارسال نظر