کد خبر : 18147

۲۵۰۰ مددجوی کمیته امداد بوشهر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند

۲۵۰۰ مددجوی کمیته امداد بوشهر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: دو هزار و ۵۰۰ مددجوی تحت حمایت این نهاد در سال جاری تحت پوشش بیمه های تامین اجتماعی قرار گرفتند.

به گزارش بوشهر24،احمد لطفی عصر دیروز در نشست با مدیران کمیته انداد با بیان اینکه تأمین آتیه مددجویان تحت حمایت از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: بهره‌مند شدن مددجویان از خدمات بیمه اجتماعی گام بلندی از سوی این نهاد برای توانمندی و خوداتکایی آنان محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی مددجویان، با هدف امید به آینده و تأمین معیشت زندگی آنها صورت می‌گیرد، افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون ۳۰ میلیارد و ۹۳۰ میلیون ریال حق بیمه اجتماعی برای دو هزار و ۵۰۰ نفر مددجو به سازمان تأمین اجتماعیی پرداخت شده است.

لطفی با بیان اینکه کمیته امداد حق بیمه افراد را ماهانه به صندوق تأمین اجتماعی پرداخت می‌کند، خاطر نشان کرد: تمامی بیمه شدگان از مزایای بیمه‌های اجتماعی نظیر بازنشستگی، فوت، ازکارافتادگی و درمان بهره مند می‌شوند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد از بیمه شدگان را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهد، گفت: براساس توافقات انجام شده با سازمان تأمین اجتماعی، پس از ۱۰ سال پرداخت بیمه برای زنان سرپرست خانوار تحت حمایت، بازنشسته می‌شوند و مستمری بازنشستگی دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به شرایط بیمه‌ای  برای زنان سرپرست خانوار روستایی گفت: آن دسته از بانوانی که دارای طرح‌های اشتغال همچون گلیم بافی و فرش بافی باشند تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار می‌گیرند و از مزایای آن بهره مند می‌شوند.

لطفی در پایان تحقق عدالت اجتماعی، تأمین آتیه مددجویان، ایجاد امنیت در جامعه، همبستگی اجتماعی، رفع فقر و محرومیت را از مهم‌ترین تاثیرات بهره مندی مددجویان کمیته امداد از وجود بیمه‌های اجتماعی برشمرد و گفت: کمیته امداد به منظور فراهم کردن بستر مناسب برای امور بیمه‌ای مددجویان تحت حمایت گام‌های اساسی برداشته است./مهر

ارسال نظر