کد خبر : 18168

جشنواره اقوام ایرانی در عالی‌شهر برگزار می‌شود

جشنواره اقوام ایرانی در عالی‌شهر برگزار می‌شود

شهردار عالی‌شهر گفت: دومین جشنواره اقوام ایرانی همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) ۱۵ اسفند در عالی‌شهر بوشهر برگزار می‌شود.

به گزارش بوشهر24،مهدی قائدی  با اشاره به نام‌گذاری یک روز به نام عالی‌شهر اظهار داشت: هر ساله به مناسبت این روز و در آستانه نوروز برنامه‌ها و مراسم گوناگون فرهنگی در راستای نشاط اجتماعی و تقویت اتحاد اقوام ایرانی در عالی‌شهر برگزار می‌شود.

وی از برگزاری دومین جشنواره اقوام ایرانی در عالی‌شهر خبرداد و تصریح کرد: این جشنواره با حضور اقوام لر، کرد، ترک، عرب و همراه با مردم خونگرم استان بوشهر  15 اسفند ماه به مناسب روز عالیشهر و در سالروز میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) برگزار می‌شود.

شهردار عالی‌شهر با اشاره به اینکه این جشنواره در راستای اجرای طرح نشاط اجتماعی برگزار می‌شود تصریح کرد: دومین جشنواره اقوام ایرانی در عالی‌شهر با هدف ایجاد شور و نشاط و احساس تعلق و همگرایی ساکنان هم استانی و اقوام مقیم در این شهر برگزار می‌شود.

قائدی از حضور ‌اقوام ترک قشقایی، لر بختیاری، عرب، کرد و اقوام مستقر در استان بوشهر درجشن اقوام ایرانی خبرداد و افزود: در این جشن موسیقی محلی، نمایشگاه لباس سنتی، آداب و رسوم و برپایی آیین‌های بومی و سنتی، غذاهای محلی، بازی‌های بومی و محلی به نمایش گذاشته می‌شود.

وی از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و غذاهای سنتی در این جشنواره خبرداد و گفت: غرفه قوم ترک قشقایی، لر بختیاری، قوم عرب و کرد، و غرفه قالی‌بافی و صنایع دستی، لباس‌های محلی از ویژگی‌های برپایی جشنواره اقوام ایرانی در عالی‌شهر بوشهر است.

 

ارسال نظر