کد خبر : 18191

مدیرکل ارشاد بوشهر:

برنامه های فرهنگی و هنری مساجد به جوانان واگذار شود

 برنامه های فرهنگی و هنری مساجد به جوانان واگذار شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: واگذاری مدیریت و اجرای برنامه های فرهنگی و هنری مساجد به جوانان و کانون ها نتایج بهتری به همراه خواهد داشت.

به گزارش بوشهر24،حمیده ماحوزی روزدوشنبه در بازدید از کانون فرهنگی و هنری ولایت مسجد النبی روستای درازی شهرستان دشتی افزود: کانون های فرهنگی وهنری مساجد ظرفیت بسیار بزرگی برای توسعه و رونق فعالیت های فرهنگی و هنری در بین جوانان و نوجوانان است.

وی اضافه کرد: در کانون های مساجد ظرفیت برگزاری برنامه های متعددی در زمینه های گوناگون وجود دارد و چنانچه بانیان مساجد به جوانان اعتماد کنند و برنامه های فرهنگی مساجد را به جوانان و کانون ها واگذار کنند نتایج بهتری در پی خواهد داشت.

ماحوزی اضافه کرد: در مساجدی که جوانان و نوجوانان حضور دارند فعالیت های فرهنگی و شور و شوق جوانان برای حضور در مسجد نیز بیشتر است.

وی ادامه داد: کانون های فرهنگی مساجد می توانند به شکل گسترده در حوزه های مختلف فعالیت و درآمد زایی کنند و از ظرفیتی که دارند استفاده کنند.

ماحوزی بیان کرد: جوانان کانون ولایت روستای درازی فعالیت های خوب و ثمر بخشی دارند و با توجه به کمبود امکانات این کانون نیاز به حمایت بیشتری دارند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی گفت: کانون فرهنگی و هنری با محوریت مسجد، نقش ویژه ای در امور فرهنگی برای نوجوانان و جوانان برای جذب آنها به مسجد عهده‌ دار هستند.

حمید زارعی اضافه کرد: امسال در ارزیابی انجام شده در جشنواره لحظه های آسمانی کانون های مساجد شهرستان دشتی رتبه های خوبی کسب کردند و کانون روستای عربی حائز رتبه اول شد.

وی ادامه داد: کانون های فرهنگی و هنری مساجد قوی ترین پایگاه برای مقابله با جنگ نرم دشمن است.

شهرستان دشتی با 86 هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است./ایرنا

ارسال نظر