کد خبر : 18204

طرح استعدادیابی ورزشی دانش آموزان استان بوشهر اجرا شد

طرح استعدادیابی ورزشی دانش آموزان استان بوشهر اجرا شد

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح استعدادیابی ورزشی دانش‌آموزان گفت: این طرح در تمامی نقاط استان بوشهر رصد می‌شود و برگزاری مسابقات استانی در همین راستا است.

به گزارش بوشهر24،حسن قلندری ظهردیروز در در جریان برگزاری مسابقات ورزشی  با اشاره به پایان مسابقات فوتسال قهرمانی دانش آموزان استان بوشهر اظهار داشت: این رقابت‌ها، با شرکت 204 دانش آموز دوره تحصیلی متوسطه اول پسران استان بوشهر در قالب 17 تیم برگزار شد.

قلندری با توجه به نتایج به دست آمده از مسابقات افزود: در این دوره از مسابقات که به صورت مدرسه قهرمان برگزار شد تیم‌های دشتستان، گناوه و کاکی به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

وی با اشاره به استعدادهای ورزشی دانش آموزی استان اظهار امیدواری کرد: این دانش آموزان در فوتسال کشور به آرزوهای ورزشی خود برسند و به قله‌های فوتسال کشور دست یابند.

وی از اجرای طرح استعدادیابی ورزشی دانش‌آموزان خبرداد و  بیان کرد:  این طرح در تمامی نقاط استان بوشهر رصد می‌شود و برگزاری مسابقات استانی در همین راستا است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه مسابقات استانی عصاره  استعدادیابی تمامی دانش آموزان استان بوشهر در مسابقات ورزشی است گفت: در این مسابقات استعداد ورزشی 25 هزار دانش آموز در شهرستان‌ها و مناطق رصد و استعدادهای ناب آنها در مسابقات استانی برای حضور در عرصه ملی نمایان می‌شود.

قلندری  تصریح کرد: مدرسه قهرمان فرصتی است تا والدین بدانند عرصه ورزش آموزشگاهی جدی است و مدیران مدارس باید ساحت زیستی و بدنی را در ساختار مدرسه جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه فضای سخت افزاری مدارس نیازمند بازنگری و توسعه بیشتر و مطلوب تر است افزود: افتتاح نزدیک به 40چمن مصنوعی در مدارس، توجه به سالن‌های ورزشی و ارتقا کیفی حیاط مدرسه با طرح‌هایی نظیر حیاط پویا در فرآیند مدرسه قهرمان نقش مهمی دارد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان بوشهر از برگزاری المپیادهای ورزشی دانش‌آموزان خبرداد و  تصریح کرد: سی و پنجمین دوره المپیاد ورزشی دانش آموزان استان در دو بخش دختران و پسران در قالب 40 دوره مسابقه با مشارکت 3 هزار و 500دانش آموز از آبان ماه امسال آغاز شده است و تا فروردین ماه سال 97 ادامه می‌یابد.

قلندری با بیان اینکه این المپیاد در 14 رشته  برگزار شده  افزود: این المپیاد ورزشی در  رشته‌های ورزشی شطرنج، تنیس روی میز، وزنه برداری، طناب زنی، دوومیدانی، هندبال، فوتسال، بسکتبال، والیبال، شنا، ژیمناستیک، کشتی، وزنه برداری و بومی و محلی در حال اجراست./تسنیم

ارسال نظر