کد خبر : 18206

معاون آموزش و پرورش بوشهر:

۶۰۰۰ دانش‌آموز افغانستانی در مدارس استان بوشهر تحصیل می‌کنند

۶۰۰۰ دانش‌آموز افغانستانی در مدارس استان بوشهر تحصیل می‌کنند

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: بیش از شش هزار دانش آموز افغانستانی در دوره های مختلف تحصیلی و درکنار دانش آموزان استان بوشهر مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش بوشهر24 به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، محمود قاسمی اظهار داشت: بیش از شش هزار دانش‌آموز افغانستانی در دوره‌های مختلف تحصیلی و در کنار دانش‌آموزان استان بوشهر مشغول به تحصیل هستند و بدون هیچ تبعیضی از همان امکانات آموزشی استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان اتباع، مهمان کشور ایران اسلامی هستند گفت: تلاش آموزش و پرورش استان بر این است که شرایط تحصیل را برای همه آنها فراهم آورد تا هیچ دانش آموز افغانستانی از تحصیل باز نماند.

قاسمی ادامه داد: بنا به فرمان مقام معظم رهبری کودکان لازم‌التعلیمی که فاقد مدارک هویتی هستند نیز با دریافت کارت حمایت تحصیلی و تأیید سلامت آنها توسط مراکز بهداشتی در مدارس ثبت نام کرده اند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با تأکید بر برگزاری مسابقه افغانستان شناسی افزود: این مسابقات به دانش آموزان افغانستانی کمک می‌کند تا با فرهنگ و تاریخ کشور خود آشنا شوند و با رغبت بیشتری به کشور خود عزیمت کنند.

قاسمی خاطرنشان کرد: این مسابقات شامل حفظ، قرائت، تفسیر قرآن کریم و افغانستان شناسی بوده که با استقبال بسیار خوب دانش آموزان افغانستانی روبرو شده است./مهر

 

ارسال نظر