کد خبر : 18207

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر:

ویژه‌برنامه‌های اعتکاف در استان بوشهر تدوین شد

ویژه‌برنامه‌های اعتکاف در استان بوشهر تدوین شد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: ویژه‌برنامه‌های اعتکاف در استان بوشهر تدوین شد.

به گزارش بوشهر24،حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی ظهر چهارشنبه در نشست ستاد اعتکاف استان بوشهر اظهار داشت: اعتکاف از برنامه‌های بسیار مهم است که هر ساله شاهد استقبال خوبی از این برنامه هستیم.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌های اعتکاف امسال در دو محور برگزار می‌شود که یکی برنامه های ستادی از قبیل برگزاری جلسات هماهنگی در بخش‌های اجرایی مراکز و تشکل‌های وابسته بر اساس سیاست‌ها و توصیه‌های سازمان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر ادامه داد: همچنین برنامه اعتکاف در محور محتوایی شامل طرح مباحث اخلاقی و عبادی، استفاده از سخنرانان توانمند، استفاده از ظرفیت شبکه تبلیغ، مداحان، قاریان و سیاست های ابلاغی سازمان در اختیار متولیان امر اعتکاف قرار داده می‌شود.

حجت‌الاسلام سیدعلی پناه محمودی نیا معاون فرهنگی پژوهشی و آموزشی تبلیغات اسلامی بوشهر برگزاری ایستگاه‌های مشاوره، گفتمان‌های معرفتی در بین معتکفین و سایر برنامه‌های فرهنگی را از برنامه‌های اعتکاف امسال عنوان کرد.

تشکیل ستاد استانی و شهرستانی با مدیریت سازمان، استفاده از مبلغین و مبلغات معتکف و مربیان قرآنی، دعوت از چهره های فرهنگی دینی شاخص جهت شرکت در مراسم، فعال کردن هیئات مذهبی، هیئت‌های امنا بانیان و واقفان مداحان و شاعران آیینی، ایجاد فرصت های مناسب برای خلوت گزینی شرکت کنندگان، جلوگیری از افراط و تفریط برنامه های جانبی معتکفین، تشکیل حلقه های بصیرتی معرفتی، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری، مستندسازی فعالیت های انجام شده و توجه و اهتمام به دو مراسم ویژه این ایام یعنی ولادت حضرت علی علیه السلام و وفات حضرت زینب کبری (س) از محورهایی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حسین ادیبی کارشناس تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان به ارائه گزارشی از روند برگزاری اعتکاف گذشته و سیاست های اعتکاف امسال پرداخت./مهر

 

ارسال نظر