کد خبر : 18236

استان بوشهر شناسنامه پایداری ایران در برابر استکبار است

 استان بوشهر شناسنامه پایداری ایران در برابر استکبار است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: این استان شناسنامه مقاومت و پایداری ایران اسلامی در برابر جهان استکبار است و بوشهری ها نیز همواره به تاریخ پرشکوه خود افتخار می کنند.

به گزارش بوشهر24،آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری جمعه شب در کنگره بین المللی 'بوشهر دو قرن مقاومت در برابر استعمار' افزود: نگاه جهان استکبار به سرزمین های دیگر این گونه است که یک جغرافیایی برای کسب ثروت است.

وی یادآورشد: آنان همواره به دنبال تسلط بر مراکز قدرت سرزمین ها بودند و با تهاجم های سخت ، نظامی و استعمار نو و در تاریخ معاصر به دنبال تحقق این مهم هستند.

وی بیان کرد: جهان استکبار در اندیشه نظمی است تا بتوانند با مدیریت خود مردم را به بردگی بکشند و سرمایه های آنها را چپاول کنند.

صفایی بوشهری اضافه کرد: آنها جهان را سفره ای لذیذ برای خود فرض کرده و خود را صاحب این سفره می دانند.

وی یادآور شد: میز مذاکره با دشمنان میز دشمنی است و آنها همواره در پی نابودی سایر کشورها هستند.

صفایی بوشهری ادامه داد: بخاطر وجود سرمایه های بسیار غنی و بیکران در ایران این کشور همواره محل تهاجم سخت کشورهای بیگانه بوده است.

صفایی بوشهری افزود: برای نمونه در 2 قرن گذشته انگلیسی ها نیز چهار بار به استان بوشهر حمله کرد و همه آنها با رهنمودهای مفاخر و ستارگان پرفروغ مانند علامه بلادی، سید علی نقی دشتی، مجتهد برازجانی و سردارانی همچون احمد خان و باقر تنگستان و شهید رئیسعلی دلواری ناکام ماندند.

امام جمعه دلوار نیز گفت: علمای استان بوشهر در قیام مردم جنوب ایران بر علیه استعمارگران انگلیسی نقش راهبردی داشتند.

حجت‌الاسلام علی زاهددوست افزود: همان طور که بزرگان ما در اوج خفقان با حفظ بصیرت در برابر استعمار قدعلم کردند ما نیز در برابر زیادخواهی دشمنان نظام آماده جانفشانی هستیم.

وی ادامه داد: مردم استان بوشهر در طول سال‌های پیش از انقلاب در پیروزی نهضت اسلامی نقش اساسی داشته و طی چهاردهه گذشته نیز با حضور در صحنه‌های انقلاب، دفاع مقدس و حراست از مرزهای کشور نقشی تاثیرگذاری در ماندگاری انقلاب اسلامی دارند./ایرنا

 

ارسال نظر