کد خبر : 18255

مدیرکل بنیاد شهید بوشهرخبر داد

تخصیص ۲۰ درصد اعتبارات فرهنگی به شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

تخصیص ۲۰ درصد اعتبارات فرهنگی به شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر از تخصیص ۲۰ درصد از اعتبارات فرهنگی دستگاه‌های اجرایی به شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خبر داد.

به گزارش بوشهر24،حجت الاسلام ابراهیم تشکری ظهر دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان دیر با بیان اینکه تفکر شهید و شهادت در کشور ما راهبردی، نیاز جامعه و سرشار از معنویت است، اظهار داشت: شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در راستای اجرای سیاست‌های کلی ابلاغی نظام و مقام معظم رهبری و در اجرای ماده ۶۳ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران تشکیل شده است.

تشکری در رابطه با تخصیص ۲۰ درصد از اعتبارات فرهنگی از دستگاه‌های اجرایی به شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، بیان کرد: بر اساس قانون همه دستگاها می بایست ۲۰ درصد از اعتبارات فرهنگی خود را در بحث فرهنگ ایثار و شهادت هزینه کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲ هزار و ۷۰۰ دانشجو از فرزندان ایثار گر در استان بوشهر مشغول تحصیل هستند، گفت: تمام خدمات درمانی ایثارگران صفر تا ۱۰۰ با همکاری بیمه دی در حال انجام است.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر با تاکید بر موضوع  نهادینه شدن روحیه ایثار و شهادت در فرهنگ عمومی جامعه، اظهار داشت: ریاست شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در شهرستان ها بر عهده فرمانداران با دبیری روسای بنیاد شهید شهرستان و در مراکز استان‌ها ریاست این شورا بر عهده استاندار با دبیری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

حجت الاسلام تشکری با بیان اینکه تکریم و پاسداشت خانواده معظم شهدا و ایثارگران باید با جدیت از سوی مسئولان دنبال شود، گفت: مرکز توانبخشی، ورزشی و فرهنگی ایثار بوشهر با زیربنای  ۴ هزار و ۸۵۰ مترمربع و اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد و ۲۷۸ میلیون و ۵۳۶ هزار ریال احداث شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر، عزت و اقتدار امروز ایران اسلامی را مرهون خون مطهر شهدا و ایثارگری جانبازان دانست و گفت: امروز همه ما مدیون شهدا هستیم و باید با همه توان برای پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنیم./مهر

 

ارسال نظر