کد خبر : 18257

۱۰ اقامت‌گاه بوم گردی در استان افتتاح شد

 ۱۰ اقامت‌گاه بوم گردی در استان افتتاح شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: در راستای توسعه فعالیت‌های، بوم گردی و اکوتوریسم در آستانه تعطیلات نوروز ۱۰ اقامت‌گاه بوم گردی در استان افتتاح شد.

به گزارش بوشهر24،ناصر امیرزاده صبح امروز در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان بوشهر با بیان اینکه کمیته‌های گوناگون بر اساس برنامه زمان‌بندی طرح‌ها را پیش می‌برند اظهار داشت: با تلاش انجام شده امسال 15 نوروزگاه در شهرهای استان بوشهر برگزار می‌شود که در این نوروزگاه‌ها بخشی از آیین‌ها و سنت‌های مناطق ارائه می‌شود.

وی، با بیان اینکه سال گذشته 9 جشن نوروزگاه ایجاد شد افزود: با توجه به استقبال گردشگران از طرح‌های نوروزگاهی امسال 15 جشن نوروزگاهی در شهرهای مختلف استان ایجاد که گردشگران با سنت‌های مردم مناطق مختلف آشنا می‌شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با اشاره به ایجاد جشن نوروزگاه در بافت قدیم بوشهر خاطر نشان کرد: در راستای معرفی آداب و رسوم گذشتگان و جاذبه‌های‌ اماکن باستانی و تاریخی استان بوشهر، در ایام تعطیلات، جشن‌های نوروزگاه در نقاط تاریخی و زیبای استان بوشهر برگزار می‌شود.

امیرزاده از برپایی بازارچه‌های تولیدات محلی خبرداد و بیان کرد: غرفه‌های صنایع دستی و تولیدات مناطق مختلف در ایام تعطیلات در قالب بازارچه‌ ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به تاسیس اقامتگاه بوم گردی در روستاهای استان بیان کرد: در راستای توسعه فعالیت‌های، بوم گردی و اکوتوریسم در آستانه تعطیلات نوروز 10 اقامت‌گاه بوم گردی در استان افتتاح شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر افزود: به سبب جذابیت‌های روستاهای استان، از هم اکنون اقامتگاه‌های بوم گردی در استان رزرو شده که نشان دهنده این است که گردشگران به روستاها و ظرفیت گردشگری این مناطق توجه ویژه‌ای دارند.

امیرزاده، ظرفیت جذب گردشگر در استان ساحلی استان بوشهر را مورد اشاره قرار و خاطر نشان کرد: بر اساس آمارهای موجود 6.1 میلیون نفر گردشگر در ایام تعطیلات نوروز سال قبل در استان اقامت کردند.

وی بیان کرد: پیش بینی می‌‌شود با توجه به توسعه زیرساخت‌ها تعداد گردشگران در نوروز پیش‌رو 10 تا 15 درصد افزایش یابد./تسنیم

 

ارسال نظر