کد خبر : 18271

شهرداری پانزدهیمن شهر جنوب استان بوشهر راه اندازی شد

 شهرداری پانزدهیمن شهر جنوب استان بوشهر راه اندازی شد

نماینده مردم شهرستان های کنگان، دیر، جم و عسلویه گفت: راه اندازی شهرداری چاه مبارک بعنوان پانزدهمین شهر جنوب استان نقش مهمی در توسعه و آبادانی این منطقه دارد.

به گزارش بوشهر24،دفتر نماینده مردم جنوب استان بوشهر روز سه شنبه به نقل از سکینه الماسی افزود: چاه مبارک با 6 هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان عسلویه و مرکز بخش چاه مبارک است که با تاسیس این شهرداری روند توسعه بدون تردید شتاب می گیرد.

وی تصریح کرد: انتظار می رود به زودی زمینه تاسیس شهرداری در دو منطقه بیدخون و بهارستان جم نیز فراهم شود.

الماسی اضافه کرد: توسعه زیرساخت‌های موجود، ساخت فضاهای سبز و استفاده بهینه از منابع پیرامونی به سادگی رخ نمی دهد و نیازمند برنامه ریزی است.

وی گفت: شهرداران جنوب استان بوشهر با توجه به قرار داشتن در موقعیت مهم اقتصادی باید تفکرمشتری محور با رهبران و مسئولان صنایع داشته باشند.

الماسی اضافه کرد: شهرداران باید ازراه گفت‌وگوی مداوم با مدیران صنایع و ایجاد ارتباط بین آنها و شهرهای خود، توسعه شهرهای جنوب را بخشی تفکیک ناپذیر با توسعه صنایع تبدیل وآنان را به این مهم ترغیب کنند.

وی یادآورشد: بدون شک اگر شهرهای استان و به خصوص شهرهای جنوبی آباد تر باشد کارکنان و کارگران و حتی مدیران صنایع که در این شهرها زیست بومی موقت و یا دایمی دارند خوشحال تر وآسوده تر زندگی می کنند.

وی با تاکید برضرورت شناخت سرمایه‌ گذاران و استعدادهای مختلف در شهرهای جنوبی استان گفت: شهرداران ضمن اینکه برای همه شهروندان خود به صورت یکسان فرصت‌ سازی کنند باید با آموزش آنها را درگیر توسعه شهر کنند.

نماینده کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی افزود: فرصت های شهری نباید برون زا ومتکی بردرآمدهای نفت و گاز منطقه باشد.

وی یادآور شد: فضای کسب و کار و توسعه شهرهای جنوبی در ابتدا باید درون زا و سپس برون زا باشد.

الماسی گفت: شهرداران فرصت‌‌هایی را برای همه ساکنان شهر با هدف کاهش نابرابری و آسیب‌های اجتماعی که در شهرهای جنوبی استان به نوعی بیشتر هم هست ایجاد می ‌کند.

الماسی اضافه کرد: سازمان های مردم نهاد نیز دراین زمینه می توانند به شهرها کمک کنند زیرا توسعه واقعی شهرها جز با مشارکت و امید به زندگی ساکنان در محل سکونت آنها پایدار نمی ماند.

استاندار بوشهر نیز در نشست با شهرداران استان بوشهر در عسلویه گفت: شهرداران باید تلاش کنند تا با ابتکار و تدبیر راهکارهای جامع برای حل مسایل و مشکلات شهرها ارایه کنند.

عبدالکریم گراوند با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های شهری برای پذیرایی از مسافران نوروزی اظهارداشت:شهرداران زمینه را برای فعالیت صنوف مختلف و درآمدزایی برای شهر و شهروندان فراهم کنند و در این راه به آیین‌های بومی و محلی توجه کنند.

وی یادآورشد: سازمان همیاری‌ شهرداری‌ها به عنوان یک بازوی توانمند در کنار شهرداران قرار دارند که باید از این ظرفیت استفاده بهینه شود.

گراوند گفت:با واگذاری پروژه‌های اجرایی به همیاری شهرداری‌ها باید زمینه رشد و بالندگی این نهاد فراهم شود و با انعقاد قرارداد سازمان همیاری شهرداری‌ها با سایر دستگاه‌ها برای شهرداری‌های که خود سهام‌دار این سازمان هستند کسب درآمد کند.

استاندار بوشهر با تاکید بر اینکه استخدام در شهرداری‌ها یا هر دستگاه دولتی تنها با مجوز رسمی انجام می‌شود گفت: استخدام بدون مجوز و سفارشی ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

وی، از شهرداران استان خواست عملکرد شهرداری‌ها با استفاده از رسانه استانی صدا و سیما و خبرگزاری‌ها به مردم تشریح کنند تا مردم از کم و کیف عملکرد دولت آگاه شوند و در این راستا شهرداران در میان مردم در ستادهای اقامه نماز جمعه و مساجد برای تشریح عملکرد دولت حضور یابند.

استاندار بوشهر گفت: شهرداری‌ها موتور توسعه شهرها هستند برهمین اساس باید با دقت و نظم و انضباط به سوی توسعه شهرها گام برداند و در این راه به قوانین و مقررات توجه داشته باشند.

گراوند اضافه کرد: در سال گذشته افزون بر 6 میلیون گردشگر که چند برابر جمعیت این استان است از نقاط دیدنی این استان بازدید کردند که ضروری است برای پذیرایی شایسته از این مهمانان و همچنین استفاده از صنعت توریسم داخلی برای در آمدزایی در شهرها از این فرصت استفاده شود./ایرنا

 

ارسال نظر