کد خبر : 18290

ربیعی: اولویت طرح های توسعه ای بوشهر باید استفاده از بومیان باشد

 ربیعی: اولویت طرح های توسعه ای بوشهر باید استفاده از بومیان باشد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح های توسعه ای استان بوشهر باید با اولویت استفاده از نیروهای بومی دنبال شود.

به گزارش بوشهر24،علی ربیعی روز سه شنبه درجمع خبرنگاران در شهرستان جم استان بوشهر افزود:

برای استفاده از توان نیروهای بومی باید مهارت آنان متناسب با طرح توسعه این استان ارتقا یابد که در این

ارتباط وجود فنی و حرفه ای فعال و پاسخگو که بتواند مهارت جوانان منطقه را ارتقا دهد، ضروری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید برگسترش ظرفیت صنایع پایین دستی پتروشیمی جم گفت: در این ارتباط سرمایه گذارانی برای ایجاد شهرکی در این زمینه علاقه مند هستند که قرار است با مدیران شرکت پتروشیمی جم نشستی داشته باشند.

ربیعی یادآور شد: دراین نشست در مورد چگونگی گسترش صنایع پایین دستی و ظرفیت هایی که در شهرستان جم وجود دارد، بحث و تبادل نظر می شود.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه برای احداث مجموعه فرهنگی، ورزشی، تفریحی و کارگری در جم گفت: تاسیس چنین مجموعه فرهنگی، ورزشی و تفریحی برای کارگران و خانواده های آنان ضروری است.

ربیعی اضافه کرد: براساس تفاهم نامه امضا شده میان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با شرکت پتروشیمی جم پس از تامین زمین، این شرکت موظف به ساخت مجموعه ورزشی مناسب در شهر جم است.

وی تاکید کرد: مجموعه فرهنگی، تفریحی و ورزشی شهرستان جم باید در مدت یک سال مورد بهره برداری قرار گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: همچنین درمانگاه تامین اجتماعی جم نیز باید تا یک سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد.

ربیعی، در باره فعالیت دولت تدبیر و امید در حوزه تامین اجتماعی گفت: دردولت تدبیر و امید عملیات اجرایی 6مرکز تامین اجتماعی در شهرستان های دیلم، برازجان، دیر، جم، عسلویه و دشتی استان بوشهر آغاز شده، این درحالی است که در40 سال گذشته تنها سه مرکزدرمانی تامین اجتماعی در استان بوشهر (درشهرستان های گناوه، بوشهر و کنگان) تاسیس شده بود.

وی اضافه کرد: در این سفر درباره ارتقای وضع درمانی درمانگاه های تامین اجتماعی و 2 شیفته شدن آنها تصمیم گیری شد.

ربیعی، برضرورت سرعت بخشی به عملیات احداث بخش سی تی اسکن بیمارستان عسلویه و ساخت و ارتقای درمانگاه تامین اجتماعی دیر تاکید کرد./ایرنا

 

ارسال نظر